Dračík - Penstemon



Lenka 2 - (42) - 84.244 (?) 
30.4.2008 10:16, zobrazeno: 17086x

Máte s ním někdo zkušenost? Mám ho v záhonku od podzimu, ještě jsem ani neviděla jak kvete ale někde jsem se dočetla, že by se měl na zimu vyndávat. Tak teď ani nevím jestli to přežil :-(  (nevím do jakého místa jsem ho přesně dala...)  Prosím, poraďte mi. Děkuji L. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 204.34 (?), 30.4.2008 11:30

Moderní velkokvěté odrůdy (kterou snad máte na mysli) opravdu často vymrznou. (Zrovna předevčírem jsem na to v zahradě koukal: neroste, vymrzl). Proti by bylo nejlepší je na zimu uklízet anebo řádně zabezpečit proti mrazu a přílišné vlhkosti.

Staré, drobnokvěté (např. Penstemon pinifolius apod.), používané do skalek jsou mnohem odolnější (ale zase ne tak výrazné v záhonu).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.11 (?), 24.6.2008 8:01

je vysoký asi 25cm a má krásné rudé zvonce, uvnitř bílé. Zrovna jsem si ho koupila v květu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 24.6.2008 8:38

Tak to bude kalsika Penstemon hartwegii hybrid. Ty nejsou moc vytrvalé, nám vydrží max 3 roky, ale většinou jen dva. Obvykle po dvou letech jsou nejhezčí, protože po výsevu nám většinou hned ten rok nevykvetou, ale kvetou až další rok, po přezimování např ve skleníku, ale i venku. Pravda je že tyhle dračíky jsou velmi efektí a krásné.

Karlos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.98 (?), 24.6.2008 12:54

Josef: Ten pinifolius mám druhý týden v množárničce a už pouští kořínky...

Dračíky jsou, musim říct, celkově moc sympatické kytky, hlavně ty skalkové!

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.253 (?), 29.7.2008 19:54

Penstemon hartwegii hybrid Tubular Belles mi již druhým rokem překrásně kvete. Když jsem ho sázela, tak jsem si nedělala příliš velké naděje. Pršelo, byla zima, neměla jsem ani čas ani náladu. Jednotlivé sazeničky jsem dávala do země za pomoci sázecí lopatky: zapíchla jí hluboko do země, nadzdvihla mírně zeminu a sazeničky jsem posadila cca o 10 cm níže, než byly v truhlíku. Lopatku jsem opatrně vytáhla a celé jsem sprostě přišlápla nohou. Sazeničce koukala jenom špička. Pomyslela jsem si: "Musíš tady holka vydržet, přijdu se na tebe podívat až za týden. Snad ti bude vláha od Pánaboha stačit." A opravdu stačila. Sazeničky se všechny ujaly. Myslím si, že pustily kořeny i ze zapuštěné části pod zem. Nevymrzly, kvetly hned prvním rokem a kvetou mi i letos. Nyní jim seříznu odkvetlá květenství, hlavně semeníky a myslím si, že do zimy ještě zremontují.

Je to překrásná a vděčná květina.

Bora

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika