Dosna - kana



Stránky: 1,  2,  3   
host - 44.120 (?) 
29.8.2007 9:37, zobrazeno: 76134x
Mám již třetím rokem kanu s červeným listem. Zajímalo by mně proč mi nekvete když se zelenolistou problém nemám.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 1.3 (?), 29.8.2007 9:56
Taky mám červenolistou, taky mi nekvete, zato zelenolistá kvete úplně normálně, tu červenolistou mám dost ve stínu a vůbec ji nehnojím, možná by to chtělo pohnojit, např. Kristalon plod a květ (teď už ne, je pozdě, až příští rok).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.3 (?), 29.8.2007 9:59

...a ještě, někde jsem četla, že se oddenky kany mají skladovat cca v 16°C, já je skladuju tak do 10°C, tak to dělám špatně, ale nevadí, mně se stejně nejvíc líbí její listy, víc než květ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.60 (?), 29.8.2007 12:45
Kana chce hodně sluníčka a hodně výživnou půdu. Takže já hodně zalévám a pravidelně hnojím. A kvetou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.23 (?), 17.9.2007 0:50
Důležité je právě to sluníčko. Cannu je potřeba dát na místo, kde ho má úplně celý den ve vysoké intenzitě. I když se vám třeba zpočátku popálí listy, nevadí, ona obrazí velmi bujně znovu, a to i včetně poupat. Platí to pro canny s červenými i zelenými či pruhovanými listy. Zalévám a hnojím jako letničky v truhlíku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 114.31 (?), 23.10.2007 14:55
Kanu je nutné na zimu uskladnit i s hlínou na místo kde je temno, ale není moc teplo tak okolo 15 stupňů, musí se zalévat aby neushla!! Jinak má ráda sluníčko i polostín, nám roste do výšky více než 2 metry, máme jí  v létě místo živého plotu, kvete nám červeně i žlutě, je prostě nádherná!.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.94 (?), 7.11.2007 13:08

Dosnu jsem vyrýpla a mám ji na novinách, aby osla zem, pak jsem ji chtěla zabali a uschvat jako jiřiny. To je teda špatně. Co mám teď udělat, aby přezimoval, zahrabat jí do květníku se zeminou a dát do sklepa? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.3 (?), 7.11.2007 13:24
Udělejte s ní přesně to, co děláte s jiřinami, když to máte vyzkoušené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.122 (?), 9.11.2007 11:36
Kany jsem zkusila uskladnit snad všemi způsoby - sklep v novinách, v písku, na sucho v přepravce, v hliněném balu) a stejně jsem na jaře znovu jela ke kamarádovi - zahradníkovi, který je pěstuje ve velkém, aby mě opět na sezonu zásobil svými přebytky. Vloni z nedostatku času a v pesimistickém rozpoložení, že ať udělám cokoliv, cesta na jaře ke kámošovi mě stejně nemine, jsem prostě nechala zaschnout kořenový bal, odstranila jsem zeminu, a kany (+ jiřiny + mečíky) jsem naskládala do papírových krabic a umístila v suterénu v kotelně na zem. Topení máme plynové, takže od kotle prakticky žádné teplo není. Víc jsem se už nestarala. Bez zálivky, prostě jen tak. Byla jsem předem smířená s tím, že na jaře  je přenesu do kompostu.  Nesmírně mě překvapilo, když v rámci předjarního úklidu jsem krabice vydolovala, a v nich našla už rašící kany, mečíky i jiřiny. Urychleně jsem je vysázela na zahradu, a můžu vám říct, že tak bohaté a krásné kany neměl nikdo v širém okolí. Je fakt, že jsem je přihnojovala zároveň s muškátama, ale jinak žádná mimořádná péče. Takže do toho jdu letos znovu, zatím čekám, než oschne bal.... Doufám, že budu ušetřena cesty pro nové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.177 (?), 11.11.2007 1:51
Kany uskladňuji už spoustu let velmi jednoduchým způsobem - po vyrytí oklepu zem, ostříhám (zkrátím) výhony a kořeny a bez osychání vložím do pytle na odpadky, zasypu hoblovačkami a zavážu. Zřejmě vytvoří v hoblovačkách "tak akorát" vlhké prostředí a přezimuje bez sebemenších problémů.  Mám kanu zelenolistou, kvete červeně (taková ta "typická" červená), dorůstá výšky přes 2 m a používá se jako živý plot. Pupeny má ve velikosti pěsti a roste jako vzteklá. Viděla jsem podobnou, ale červenolistou (taky ta výška), kdo máte, vyměním.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika