Dlužicha - Heuchera - trvalka nejen do polostínu?



host - 123.5 (?)
9.10.2013 17:37

zahradnictví Lukon Glads nabízí heucheru Stormy seas, údajně jedinou, kterou lze sadit na plné slunce.Já ji od nich mám, je na slunci a daří se jí skutečně dobře. Yvet

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 29.9.2013 19:49

Také přidávám foto nových úlovků oblíbených Dlužich. Bohužel z nich znám jména jen u dvou: se světle zelenými listy - Heuchera ‘Lime Rickey’ a nejtmavší by měla být  'Palace Purple'. Nepoznali byste prosím i ty ostatní?

Heuchera...?
Heuchera...?
Heuchera ..?
Heuchera ..?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 1.10.2013 11:45

Vyfotte mi ji každou zvlášt, zeptám se Vám u odborníků na dlužichy wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.90 (?), 1.10.2013 18:56

Tulipanku, heuchery se z fotek určují těžko. Je jich velké množství kultivarů, v průběhu roku se mění (vybarvují). Na jaře mohou vypadat úplně jinak než v létě či po přejití prvním mrazíkem.  Navíc, záleží i na podmínkách v té kt. zahradě, množství slunce/stínu, kt. obdrží. I od toho se odvíjí intenzita vybarvení.

Zelená s bordo žebrem není heuchera, ale heucherella. Kultivar Tapestry.

Tmavě bordo, kudrnatá - tip Crimson Curls

Poslední dvě - jsou se značnou mírou chybovosti. Vypadá to, že byly dost ve stínu, nejsou probarvené. Za současného stavu bych tipla Encore (ale ta se prodávala u nás méně). I proto bych spíše řekla, že se bude jednat o Georgia Peach (následně by měla mít víc růžovou barvu).

Na druhé fotce - Marmalade. V létě více pomerančová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.90 (?), 1.10.2013 18:57

Nejen že mi zmizel příspěvek a psala jsem 2x  angry, ale jako obvykle - nepodepsáno

napravuji : Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 2.10.2013 9:22

Děkuji moc smiley

Máte pravdu, kultivarů Heuchery je tolik a já, ikdyž jsem si našla jednu anglickou stránku, kde mají přes stovku jejich fotografií, nebyla schopná k nim žádnou z těch našich přiřadit.

Také jsem si všimla, že se její barvy proměňují, ta nejtmavší z fotografie byla dřív více do vínova a nyní je zbarvená spíš do hněda.

S tou Heucherellou bych souhlasila na 100%, u ostatních si nejsem úúúplně jistá, ta do oranžova by mohla být nějaká Peach..ale i Ginger.., a to, že bychom měli Marmeládu, by mě potěšilo, protože je opravdu skvostná. heart

Našla jsem jim místo, kde by měly být trochu přistíněné větvemi staré třešně a pak i trvalkami. Myslíte, že umístění přímo ve stínu také není moc dobré pro vybarvení? A ty se světle zelenými listy jako ‘Lime Rickey’ snesou slunce asi méně, že?

Přidávám ještě fotky jednotlivé pro Renatu, pak třeba uvidíme, jestli se na názvech kultivarů shodneme.

Hechera 1 - kultivar?
Hechera 1 - kultivar?
Heuchera 2 - kultivar?
Heuchera 2 - kultivar?
Heuchera 3 - kultivar?
Heuchera 3 - kultivar?
Heuchera - Heucherella - kultivar?
Heuchera - Heucherella - kultivar?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.5 (?), 9.10.2013 17:37

zahradnictví Lukon Glads nabízí heucheru Stormy seas, údajně jedinou, kterou lze sadit na plné slunce.Já ji od nich mám, je na slunci a daří se jí skutečně dobře. Yvet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 17.10.2013 16:22

Tak mi paní Renata nechala ověřit jména těch našich Heucher a mám radost, že je máme pojmenované :-), paní Květa je znalec yes, protože jste  se shodly:
1. 'Marmalade'

2. 'Mahogany'

3. 'Georgia peach'

4. Heucherella 'Tapestry' 

určitě se názvy kutlivarů dají lépe určit též podle květu, které doufám na jaře uvidím smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.90 (?), 20.10.2013 19:34

Mohu se zeptat kým byly ony heuchery určovány?

Jako jít do polemiky s nějakým odborníkem je z mé strany nejspíše drzost.. přesto špitnu.

Určení č.2 jako Mahagony mne překvapilo. Měla jsem ji, vymrzla mi (s řádnou pomocí krťoura) přes zimu 2011/12.

Ona má vyjímečnou barvu -

v hlavě ji mám jako chladem hnědavou, v létě více purple (až s tóny oranžové, záleželo na přistínění). Povrch listů je lesklý, nicméně s jemným chlupem, takže působil sametově hladce. Opravdu barvou připomínala mahagonové dřevo, zvláště do doby květu.

Květ žlutavý.

Ale hlavně - nepamatuji si ji takto kudrnatou, spíše kulatý list s menším výkrojem, plošší. Pokud si vyjedete na googlu obrázky, pak nejvíce odpovídající je z Heucheradream.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 20.10.2013 22:33

Odborník bylo možná trochu nadnesené i když... určovala to paní která má internetový obchod - dlužichy a hosty. Na foru kam jsem dávala fotky se jako odborník jeví... já sama jsem si tipla jen Marmalade kterou mám, jinak nejsem schopná rozlišit jemné detaily v různých podmínkách a obdobích.

I moje Georgia Peach vypadá jinak než 3)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 26.10.2013 10:25

zkoušel jste někdo namnožit dlužichu řízkováním mám některé starší druhy dost rozrostlé malí delší jakoby šlahouny a jsou rozkleslé. Teď na zimu jsem k nim přihrnula kompost a na jaře bych je zkusila namnožit, vypadají dobře i na podzim v nádobách, tak bych je chtěla zkusit namnožit. Máte s tím někdo zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika