Co zasadit pod břízy?



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.224 (?)
3.4.2018 11:00

Mám břízy severozápadně od stodoly a ze severu je ještě ohradní zeď bránící nepřímému světlu od severní oblohy. I v tomto stinném koutě dobře půdopokryvnou funkci plní břečťan (Hedera helix). Zmlazuji ho 1× ročně sekačkou nastavenou na nejvyšší výšku střihu při úklidu spadaného březového listí. Oproti tomu na sluníčku břečťan ve stínu nevytváří květenství a snaží se vyšplhat do koruny stromu (1× za 3 roky obřízka u pařezu).

Pokud by bylo i rozptýlené "severní" světlo, dobře poslouží barvínek (Vinca minor).

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 167.138 (?), 3.4.2018 8:55, zobrazeno: 7349x

Poraďte prosím, co Vám spolehlivě roste pod břízami? Vím, že je to jedno z nejhorších stanovišť, ale třeba Vám tam někomu něco dobře roste bez větší péče. Nepotřebuji nějaký zázračný efekt, stačí mi, aby výsadba pokryla hlínu a nezemřela :)

Mám pár bříz na konci zahrady, nemůžu to místo moc opečovávat ani upravovat hlínu (převážně jíl), ale např. první sezonu bych mohla do ujmutí rostliny zalévat. Mohou to být trvalky, trávy, dřeviny, cokoliv!! Díky!! :) linda

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.224 (?), 3.4.2018 11:00

Mám břízy severozápadně od stodoly a ze severu je ještě ohradní zeď bránící nepřímému světlu od severní oblohy. I v tomto stinném koutě dobře půdopokryvnou funkci plní břečťan (Hedera helix). Zmlazuji ho 1× ročně sekačkou nastavenou na nejvyšší výšku střihu při úklidu spadaného březového listí. Oproti tomu na sluníčku břečťan ve stínu nevytváří květenství a snaží se vyšplhat do koruny stromu (1× za 3 roky obřízka u pařezu).

Pokud by bylo i rozptýlené "severní" světlo, dobře poslouží barvínek (Vinca minor).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 3.4.2018 12:03
Krome rostlin, bych se pokusil i o kremenace. Zalevane podhoubi dokaze divy. Jen sehnat sadbu. Kdysi jsem mel jednu borovici a 30 hribu kazdy rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 3.4.2018 12:15

Bať, valte tam odřezky z kozáků. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.219 (?), 3.4.2018 12:15

Pod břízou (písčitá zem) mám směs všeho možného, všechno roste v pohodě (sazaník, jalovec Wiltonův, pivoňka, denivky, udatna, trávy hakonechloa, metlice, sněženky, orsej, tavolník, barvínek, skalník, thuja Golden Tuffet... Bříza dává jen lehký stín, takže jim nevadí, větší kořeny jsou až v hloubce 25cm, jen "stahuje" vodu, takže v období sucha zalévám (ale ty půdopokryvné rostliny snižují odpar).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 3.4.2018 12:34

Dal bych kozáky a osikáče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 3.4.2018 13:13

Ja, ja-dyž tam budó zbytky z kuchyně, tož přindó aji ti potkánicheeky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 3.4.2018 20:22

Já jsem měl na mysli křemenáč březový, kozák březový a jiné hodnotné březomilné houby. Kozák osikový asi pod břízami neporoste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika