Co se stalo muškátům?



Stránky: 1,  2   
host - 59.240 (?) 
24.8.2016 12:03, zobrazeno: 6158x

Dobrý den,

na jaře jsem jsem koupila nové muškáty. Do začátku srpna mi krásně kvetly, nicméně teď jeden po druhém přestávají kvést. Pokud se jim květ vytvoří, buď zaschne, nebo vykvete velmi malý. Navíc se květům změnila i barva a jsou takové "žilnaté". Nové listy muškátu jsou velmi malé a pomalu rostou.Hnojím je 1x týdně Kristalonem na muškáty. Muškáty jsem zasadila do směsi substrátu na muškáty a svého kompostu. Je možné, že by půda z kompostu byla špatná a na muškátech by se to projevilo až po 3 měsících? Rajčata, která jsem v té půdě také měla, zaschla a přestala růst, předpokládám, že to bude tím. Prosím o radu, děkuji.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 59.240 (?), 24.8.2016 12:04

Další foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 24.8.2016 13:13

A co chcete slyšet za radu? Když předpokládáte, že je vadný kompost, tak jej příští rok nepoužívejte. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.240 (?), 25.8.2016 11:50

Velmi užitečné, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.8 (?), 25.8.2016 13:03

Neměla jste v tom kompostu třeba posečenou trávu, na niž byl předtím použit herbicid? Mohla by to být reakce na něj. Jinak moje muškáty rostly mizerně právě v "substrátu na muškáty", v zemině smíchané s kompostem rostou dobře.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 25.8.2016 13:25

A co čekáte za radu? Rajčata vám v tom kompostu zašly, muškáty na tom jsou podobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 236.185 (?), 25.8.2016 13:44

Přesně tak. Paní kvůli kompostu odešly rajčata a živoří muškáty, a ptá se na radu, co s tím. Ale jiná rada, než ten kompost nepoužívat, fakt neexistuje. Nechápu, co jiného očekává za radu? surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.240 (?), 26.8.2016 7:50

Půdu jsem již dala na rozbor, a čekám na výsledky. Do příspěvku jsem neuvedla, že v tom kopostu prospívá mrkev, dýně, cukety a saláty. Myslela jsem, že kompostu může něco chybět, a že by mi mohl někdo poradit, co by to mohlo být, takovou radu jsem očekávala. Lído děkuji alespoň za snahu mi poradit, snad rozbor půdy něco ukáže, o použití herbicidu nevím, tak tam snad žádná chemikálie nebude. Děkuji a přeji příjemný zbytek léta. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 137.199 (?), 26.8.2016 8:31

Pokud neděláte jinou chybu při pěstování a je to skutečně tím kompostem, tak je v něm pravděpodobně nějaká látka, která rajčatům a muškátům vadí. Rozbor půdy nejspíš nic nevyřeší - ten se dělá tím způsobem, že vám laboratoř zjistí přítomnost/nepřítomnnost hledané látky (kterou předem znáte), nikoli že vám najde všechny látky přítomné v kompostu. To není v silách laboratoře, a cena za hledání naslepo různých sloučenin by by vyšplhala do astronomickcý částek. Základní rozbor vám zjistí jen zastoupení základních chemických prvků, ale to vám nic neřekne. Kvůli menšímu množství nějakého prvku (N, P,K,...) vám rajčata neodejdou, maximálně hůře porostou nebo budou hůře plodit. Jestli za příčinu skutečně pokládáte kompost, nezbyde vám ve výsledku, než jej na tyto plodiny, kterým vadí, nepoužívat. Stále očekáváte nějakou zázračnou radu, která neexistuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.240 (?), 26.8.2016 13:25

Děkuji. Já zkušenosti s pěstováním nemám, proto jsem o radu zažádala, nečekala jsem ale, že se setkám s odpovědí typu " A co čekáte..?". Za radu nepoužívat kompost jsem Vám poděkovala. Možná mě nic jiného nezbyde, ale než bych všechnu zem vyhodila hned, chtěla jsem se zeptat, zda tento problém již někdo neřešil. Věřte mi, že toto řešení mě také napadlo. Tímto bych tu diskuzi uzavřela. Ještě jednou Vám děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika