Co s levanduli?



host - 149.42 (?)
31.5.2012 18:35

Nejsem zadny velkyzahradkar, ale levandule se striha prave proto, aby nedopadla takhle... Ja bych asi zvolila cestu, ze koupim novou a tu uz budu strihat tak, jak se levandule ma... Pak je opravdu krasna a kosata... Teri

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 48.25 (?), 31.5.2012 17:36, zobrazeno: 7000x

Prosím poraďte, mám na záhonku už asi 8 let levanduli. Moc jsem ji nestříhala, takže je z ní takové nevzhledné koště, navíc zabírá spoustu místa. Dočetla jsem se, že se nemá stříhat do dřeva. Co tedy s ní? Jde nějak omladit, nebo přesadit, nebo co s ní mám provést? Jak dlouho vůbec vydrží? Nemám ji radši vykopat a pořídit novou, menší? Teď zrovna nasazuje na květ, takže jsem si asi nevzpomněla v nejvhodnější dobu.  Díky za rady. Dáša


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.42 (?), 31.5.2012 18:35

Nejsem zadny velkyzahradkar, ale levandule se striha prave proto, aby nedopadla takhle... Ja bych asi zvolila cestu, ze koupim novou a tu uz budu strihat tak, jak se levandule ma... Pak je opravdu krasna a kosata... Teri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.25 (?), 31.5.2012 20:21
A slo by to nejak narizkovat z te puvodni rostliny? Taky nejsem zadna zkusena zahradnice. D.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 31.5.2012 22:46

Ano, taky jsem všude četla, že levandule špatně obráží ze starého dřeva... ale moje zkušenost je zcela odlišná! I když jsem byla nucená ji oflákat na 5cm - krásně obrazilasmiley Po odkvětu ji ostříhejte na 10 cm a z ostříhaných větviček si nadělejte řízky. Jinak - levandule se i celkem dobře vysemeňuje - já mám všude kolem moře semenáčků, takže průběžně i keříky obměňujusmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.50 (?), 1.6.2012 8:14

No tak to je zajímavé, já žádné semenáčky nikde nepozoruji, ale ty řízky zkusím, a to ostříhání taky. Díky za radu. Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 61.2 (?), 19.6.2012 10:14

Môže ísť o hybrid, tzv Lavandin (Lavandula angustifolia x Lavandula latifolia). Tie nemajú semená a rozmnožujú sa odrezkami. Na youtube nájdete pár videí ktoré vám pomôžu so správnym tvarovaním vášho kríku (trimming, prunning lavender) alebo množením z odrezkov (propagating)smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika