Campanula



Stránky: 1,  2   
Rozinka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 4.182 (?) 
14.11.2010 20:42, zobrazeno: 23923x
Moje letošní nevěsta.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 14.11.2010 22:22

 Můj letošní ženich.M.

Ženich
Ženich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.35 (?), 15.11.2010 15:33

Mám také nevěstu i ženicha, ale jemu se moc nedaří.Jinak paní Rozinko máte pěknou barvu tořivky.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.182 (?), 14.1.2011 18:03

Dobrý podvečer paní Marie, už se nám pomaloučku prodlužuje den a mě chytají pěstitelské přípravy. Sníh už je ze zahrady skoro pryč tak abych to všechno zase neunáhlila, chci se Vás zeptat jaké máte zkušenosti s množením ženicha a nevěsty a kdy je opravdu nejvhodnější doba na množení.  Přikrýváte sazeničky sklenicí nebo fólií? Rozinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 14.1.2011 19:57

Zdravím Rozinko, tak já se najaro těším, ale ještě se nepřipravuji ještě bude zima.Ženicha jsem rozsazovala dělila jako trvalky, ničím nepřikrývala a bylo to v březnu.Nevěsta mě každý rok uhyne, ale letos si zase koupím novou.Mějte se hezky.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.182 (?), 14.1.2011 21:36

No tak u mě ženich vždycky ostrouhá. Zdá se mi, že je choulostivější než nevěsta. Budu to muset asi vydržet aspoň do poloviny února. Muškáty jsem už dala do výsevovky tak snad z toho něco vyleze a taky jsem zkusila semena surfinek. Ty mají dlouhou klíčivost tak uvidím. Jaro je sice ještě za mnoha zámky ale aspoň za okny je s kytičkami tepleji.Zdraví Rozinka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.193 (?), 4.2.2011 20:10

Máte krásné campanuly, jak ženicha tak nevěstu. Mně se tyto rostlinky nedaří pěstovat, ale moc se mi líbí. V těchto dnech jsem koupila v Kauflandu také campanuly, a to bilé a fialové zvonečky, nešlo odolat, byly samý květ. Myslím že ženich a nevěsta mají více otevřené zvonečky, ty co jsem koupila, mají květy užší a drobnější. Mám je na verandě na okně, ale nevím jestli jsou to pokojové rostliny nebo se můžou zasadit ven. Může mi někdo poradit? Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.182 (?), 5.2.2011 19:35

Dobrý večer, tak tyhle zvonečkové campanulky venku nevydrží. Měla jsem je ve skalce a po zimě tam nezbylo nic. Pak jsem si v létě koupila obě barvy na Flóře v Olomouci. Zatím mi přežívá jen fialová. Mám ji na chodbě v chladnu. V Kauflu je mají často ale pravá nevěsta a ženich to není. Letos zkusím štěstí na Florii ve Věžkách u Kroměříže. Známá mi říkala, že se tam dají sehnat tyto druhy campanulek. Rozinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.193 (?), 5.2.2011 21:16

Rozinko děkuji za váš příspěvek, já jsem fialové zvonečky zasadila na podzim ven, ale nevím ještě, jak dopadly, bílé jsem nechala na verandě a daří se jim dobře. Takže v létě uvidíme, jak kytičky dopadly a budu ráda, když se pak ozvete a já taky napíšu, jestli přezimovaly. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.182 (?), 16.2.2011 18:59

Dobrý večer paní Marie, tak už se mi nevěsta zakořeňuje a surfínky spolu s gazániemi a rudbekiemi se tak tlačí na světo. Mám radost hlavně ze surfínek, ty jsem zkusila poprvé vysít tak uvidím jestli budou mít stejnou barvu jako z obchodu. Rozinka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika