bugénvilea (Bougainvillea glabra)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 26.142 (?) 
4.3.2008 20:07

Vloni jsem si koupila bugénvileu, přes léto krásně narostla, na zimu jsem ji dala do chladné světlé místnosti, občas zalila.  Ted jsem ji přenesla do tepla a začínají rašit lístečky, ale zdá se mi že velmi velmi pomalu, dokonce jsem musela část rostliny seříznout protože byla suchá. Myslíte že z ní letos něco bude? KVětináč mádocela velký. Moc by mě mrzelo kdybych o ni přišla, měla krásnou fialovou barvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 55.140 (?), 5.3.2008 10:22

Prosím Vás, čím bugenvileu hnojíte? Může se přihnojit kapalným hnojivem na balkonové rostliny? Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.140 (?), 15.3.2008 22:12

Taky by mne zajímalo, jestli se může používat obyčejné hnojivo na balkónové rostliny? Nebo pokojové? Poraďte. Silva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.38 (?), 24.3.2008 11:06

Zrovna to také studuji, teď jsem ji dotáhla z chodby:-) Píší běžným hnojivem, minulý rok jsem ji hnojila balkonovým a vůbec si nestěžovala a krásně kvetla:-) Jen mám dotaz: na podzim jsem ji zapoměla ostříhat a teď nevypadá vůbec pěkně, můžu ji ostříhat teď, nebo to nerozchodí? Potřebuje ale radikální řez!!! Díky A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.0 (?), 12.4.2008 23:47

ja ji nechala venku cely rok a asi mi zmrzla.mela jsem krasny ker s bohatou korunou.ted vypada jak seschly sipek.dnes jsem koupila jinou a tak se od vas informuji, co to chce.myslite, ze ta venku uz nema zadnou sanci?treba ji ostrihat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.4 (?), 13.4.2008 19:32

Myslím, že ta venku už se nevzpamatuje. Těžko přežívá i doma, tak venku celou zimu těžko přežila. Zkuste si v létě tu novou rozmnožit, ať máte raději na zimu do zásoby.  Já mám jednu starou a 5 mladých namnožených, ale drží se mi na ní mšice. DH  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.137 (?), 27.4.2008 20:42

Dobrý den. Já jsem dostala bugenvileu darem loni ze Zahrady Čech. Kvete báječně teď už potřetí, bála jsem se ji přesadit, ale hodně hnojím /tyčinka i Kristalon na květ/ mám ji stále ve stejném květináči, na okně skoro na jih, v zimě malounko opadala, není stříhaná, protože na koncích stále nasazuje na květ. Teď mám v perlitu řízek jiné barvy pod igelit. sáčkem, zatím nezvadl, snad se mi chytí. Asi mám taky "zelené ruce", jako paní s vařečkou, zakoření mi skoro všechno. Přeji hodně úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.216 (?), 6.5.2008 14:49

Dneska jsem si ji koupila, viděla jsem ji u kamarádky za oknem, moc se mi líbila a množení se 2x nezdařilo. Kamarádka ji nikdy venku neměla, vždy jen za oknem a krásně jí pořád kvete. Prosím poraďte mi někdo, mám tu svou, dnes koupenou dát za okno nebo na balkon? A na slunce nebo do stínu? A mám je přesadit hned? Nerada bych o ni přišla. Děkuji za radu. Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.114 (?), 19.5.2008 22:52

Já mám bougenvilleu už tři roky, každý rok nádherne kvete.Mám ji i s květináčem /hliněným/ zakopanou v zemi. Hnojím každou zálivkou Kristalonem plod a květ a to dvojnásobnou dávkou. Do 2 litrú vody dávam 1/2 odměrky. Po 2O.květnu ji dávam ven na plné slunce.Na podzim ji přenesu na jižní okno, a potom ji dám do chodby, kde je chladneji a tá zhodí všechny listy. Na jaře začne vyhánět a to ji už znovu vracím na parapetní desku, kde je do května. To se stále opakuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.93 (?), 20.5.2008 11:24

Mam tri bouganvillee jiz sedm let, je to dost "nezmar", kdyz jse ji zachovaji urcite podminky. Dokonce jedna, kterou jsem prvnim rokem skoro ztratila (z neznalosti) nakonec vyrazila uplne ze spodu kminku- nechtelo se mi ji vyhodit, tak jsem ji na jare presadila primo do zeme, udelala jsem nad ni krizek a ona vyrazila! Druhym rokem dokonce kvetla.

- potrebuje prime slunce (ve stinu nebo polostinu nekvete), se zalivkou se to nesmi prehanet, jinak zene do listu a kvete malo, vzdy je zalivam, kdyz se zdaji, ze maji suchou hlinu. V zime je lepsi, kdyz schodi listy, protoze si odpocinou a lepe kvetou, kdyz je date na zimu do moc teple mistnosti, tak listy neschodi a nekdy dokonce kvetou a pak nekvetou v lete. Prihnojuji je normalnim hnojivem na kvetouci rostliny a kazde dva roky je presazuji - normalni zahradni substrat. Na podzim, kdyz je davam dovnitr,  je pristrhnu dle potreby.

Pozor na umelohmotne kvetinace, v nich se jim prehrivaji koreny.

S pozdravem Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika