Brunnera



host - 116.149 (?) 
12.11.2016 18:00, zobrazeno: 4050x

hledám nějakou novou rostlinu do stínu, když čechravy a bohyšky mám a zalíbila se mi rostlina Brunnera, kterou nabízí jen na Petrei.cz, a ten je bohužel ze Slovenska a nemám zkušenosti s takovým dodovatelem. v diskusi jsem přečetla různé příspěvky o rostlinách ve stínu, paní Lída tam zmínila i rostlinu Brunneru, proto by mě zajímalo, jësti někdo takovou rostlinku má, jestlil je zajímavá a různorodá i listem a kde by se Brunnera dala objednat, děkuji Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.202 (?), 12.11.2016 18:56

Ano, brunneru mám, roste mi ve stínu za cypřiškem, kolem má ještě pustoryl, mahonii a ryngli wink, takže stín opravdu snese dobře. Dostala jsem malou rostlinku od jedné paní v ulici, kterou chodím na zahrádku. Mám tu obyčejnou se zelenými listy, existuje i s listy se stříbrnou kresbou. Listy mají pěkný srdčitý tvar. Kvete poměrně dlouhou dobu, vypadá jako pomněnka (říká se jí také pomněnkovec). Když jsem mrkla na net, tak ji má zahradnictví Krulichovi a Havlis (ten ale bývá dražší).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 12.11.2016 21:42

Mám stejně jako Lída, měla jsem kdysi objednanou i tu se stříbrným listem, leč vyprodali - myslím, že u Havlise právě. Stříbrná má hezké listy, zase nic moc květy. Je to něco za něco. Tahle obyčejná se mi hodně vyseměňuje a zarůstá i kouty, kam se jiným kytkám moc nechcewink Vypadají s ní hezky oranžové a růžové tulipánysmiley Pokud by jste chtěla na jaře semenáčky, klidně se můžem domluvit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.202 (?), 12.11.2016 22:17

Ještě jedna méně známá trvalka je fajn do stínu (a všude, kde není zrovna úpal) a to je Waldsteinia wink. Má žluté kvítky jako mochna, je stálezelená a dost se rozrůstá. Porůstá pěkně zem pod keři, pokud píchnete výhonek, zakoření. Ale pokud překáží, stačí vzít nůžky a vystříhat výhony.    Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.57 (?), 12.11.2016 22:27

Mám velký záhon v polostínu - stínu, poměnkovce tam mám tři a nejhezčí je Jack Frost yes. Jestli hledáte něco nového do polostínu doporučuji plicníky - spousta krásných kultivarů. Okrasný kostival "Goldsmith".  Pupkovec jarní. Královny stínu - kapradiny a dlužichy všech barev.

Většinu z toho co jsem napsala se dá koupit v zahradnictví ve Ctěnicích, jezdím tam každý rok pro nové hosty - mají neuvěřitelný výběr wink.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.168 (?), 13.11.2016 12:19

Zapomíná se na konvalinky a bergénie. Hezký je kopyník evropský - za zahradě tvoří hezké polštáře, kvete nenápadně.. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.228 (?), 13.11.2016 12:21

Pupkovec... říkám si,,pupkovec znám podle jména, ale teď si vůbec nevybavím, jak přesně vypadá, tuším nějak podobně, jako ta brunnera. Kouknu na obrázek a laugh božínku, jsem já to aleblush pupkovec jsem si kdysi přinesla ze hřbitova(někdo ho vykopal a hodil na skládku bio odpadu) a strčila ho k rododendronu. Krásně se tam rozrůstá, jenže je za takovým kopečkem, kam vlezu tak dvakrát do roka... úplně jsem na něj zapomněla!laugh Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 116.149 (?), 14.11.2016 20:24

moc všem děkuji za příspěvky i fotografie, zrovna ten plicník co je na fotce tak mám, taky mám bergenie a hosty. podívám se na net na ta zahradnictřví co jste uvedli a na ty rostlinky, ta žlutá je nádherná a ta stříbrná brunnera taky.  no prozkoumám to na netu. u mně se moc daří čechravám, mám z nich několik ostr¨ůvku v polostínu, no bohužel je nemám už komu dávat, potřebovala bych je rozdělit ty staré trsy a je mi jich líto vyhodit, tak dělám další záhonky. taky se mi hodně rozrostly konvalinky, mám je pod velkým vlašským ořechem mezi kořeny.. no snad se mi podle vašich tipů podaří sehnat tu brunneru. já objednávám u Lukon Glads a tam brunneru nemají, možná v dalším jarním katalogu, prostě se na tu brunneru zaměřím. takže díky, Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika