Aloe vera - je to tak správně?



host - 5.250 (?) 
13.3.2013 12:03, zobrazeno: 3792x

Ahoj,

dostala jsem od přítele Aloe vera. Vždy jsem ji hrozně moc chtěla na okrasu, ale teď zjišťuji, že má i spousty skvělých účinků. Na své otázky jsem hledala odpovědi na internetu, ale nenašla jsem. Můžete mi tedy prosím pěkně někdo poradit?

Někde jsem četla, že gel z listů se může zpracovat až u dvouleté rostliny. Je to tak? Nebo můžu seříznout listy kdykoli?

Jeden z listů rostlinky je měkký a je povislý. Barvu má stejnou. Je to tak normální, nebo je vhodné tento list seříznout?

Kdy se mají listy zkracovat nebo úplně uříznout?

Přikládám fotky.

Předem moc děkuji za nějaké reakce. Jsem s tímhle druhem rostlin úplná začátečnice. Míša

aloe
aloe
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 16.3.2013 18:13

Zatím nic neseřezávejte, pokud by list odumíral uplně zbledne a začne od špičky jakoby schnout. Pokud budete chtít gel z listů zpracovávat tak musíte počkat až bude aloe starší ty dva roky minimálně. Pokud jím potřebujete ošetřit například spáleninu, drobnou hnisající ranku nebo štípance od hmyzu můžete použít jakýkoli čerstvý list. Aloe roste poměrně rychle, jáji dávám letnit ven, léčivé účinky mají i ostatní druhy aloe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.207 (?), 18.3.2013 21:01

Děkuji moc za odpověď. List je zatím jen o trošku tmavší a na některém místě slabší... jako by na tom místě byl přehnutý. Ještě jednou děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika