Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím všechny pěstitele venkovního ibišku bahenního. Prosím o další zkušenosti k zazimování. Mám ibišek venku v záhonu druhým rokem. Zimu nepřežila nadzemní část, ale z kořenů na jaře vyrostly tři větve - jedna nyní kvete na vrcholu - 4 květy, ostatní to do zimy nestihnou. Dotaz: Je lepší ibišek vykopat a dát do květináče domů a na jaře opět ven (seříznou nebo ne?) nebo seříznout na těch 20 cm před zimou, nechat venku a zakrýt? Zajímalo by mě, jestli se musí také bezpodmínečně seříznout na těch 20 cm, když ho dám domů v květináči, protože čím víc se seřízne tím později pokvete a musí zase celý narůst nebo ne? Protože mám venku i jiné ibišky-mrazuvzdorné a ty pouze krátce na jaře sestříhám, jen upravím tvar a bohatě brzy kvetou a rostou jak z vody.  Má někdo zkušenost s tím, že když se bahenní ibišek neseřízne na 20 cm a nechá se doma celá rostlina přes zimu co udělá potom? Myslím tím jestli kvete a roste lépe než když zůstane přes zimu venku a je seříznut. Předem děkuji za zkušenosti. Zdraví Zuzka.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika