Lze udělat vysokokmen ze čtvrtkmenu?



host - 248.100 (?)
18.11.2019 13:55

Jestli stromek nemá terminál a má jen tři větvičky (na kotlovou korunku), tak přivažte ten nepříhodnější ke kůlu u stromku do co nejsvislejší polohy (předpokládám, že tam kůl máte) osmičkovým úvazkem, neškťte ho drátem.  Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.12.2019 11:29

Roubovana cast je v zemi.Jestli stromek zpravokorenni az tak nevadi.

Stromek na myrobalánu patrně nezpravokoření, myrobalán roste bujněji než většina slivoní. Já bych asi takto nepostupoval, ale to je vedlejší.

Bez debaty platí, že oveľa lepší je osobný výber stromčeka,...

O tom není sporu.V praxi to ale není vždy snadné. Než si vzít dovolenou a cestovat stovky kilometrů, abych zjistil, že stromky poptávané odrůdy právě vyprodali nebo jsou zaschlé, někdy raději risknu ten e-shop. Poslední dva krásné stromky vybrané osobně v prodejně skončily do roka s ožranými kořeny vzdor vysazení do pletiva. Což samozřejmě není chyba školkaře, nýbrž moje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 7.138 (?), 8.12.2019 19:59
Tak o tom slysim poprve ze myrobalan nenecha stromek zpravokorenit.Necham to uz jak to je a budu doufat ze me stromecek prekvapi😁
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.2 (?), 9.12.2019 6:15

Spíš dojde k velkému podrůstání z podnože.SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.59 (?), 9.11.2019 8:57
Pudloo: Možné to je. Nepíšete vek stromčeka. Ak je to výpestok na zasadenie teraz a stredník je dostatočne dlhý, dá sa postupovať tak, že odrežete všetok obrast na konárový krúžok (spravíte z neho znovu 'špičiak) a novú korunku si potom založíte v želanej výške nanovo - teda vyššie. Ak je to starší stromček, je možné postupne odrezávať dolné konáre a budovať vyššie poschodia, musí to byť ale postupný proces, ktorý je tým problematickejší, čím je strom starší a konáre hrubšie. Chcelo by to fotku. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pudloo - (21) - 228.52 (?), 9.11.2019 9:41

to je nabídka eshopu, stromek jsem neviděla. bude asi max dvouletý, kontejnerovaná sazenice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.138 (?), 20.11.2019 22:05
Dekuji za odpovedi na mou otazku na snizeni korunky. Stromek byl zakoupeny v rijnu 2019 jako prostokorenny.Pokusim se o odstraneni v unoru jak mi tady jiz Pan Hlavaty poradil.Nebo me jeste napadla jedna vec a to zkusit jeste stromek vytahnout a zakopat hloubeji.Vim, ze stromek zpravokorenni, ale tohle by nemuselo mit az tak spatne nasledky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.2 (?), 21.11.2019 7:16

No, následkem bude mohutné podrůstání z myr.podnože. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 77.251 (?), 9.11.2019 11:58

Ano, můžete vypěstovat vícepatrovou korunku s dobře vedeným terminálem a postupně vyvětvit spodní patro.

Aby dolní větve nebyly příliš silné, můžete je zaškrtit drátem či pevným PVC provázkem.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pudloo - (21) - 228.52 (?), 18.11.2019 12:42

Už ho mám vsazený. Má tři větvičky, žádný neodstupuje nijak optimálně nahoru, napadlo mě, že bych jeden z nich po vzoru bonsaistů omotala drátem a vytvarovala, aby vedl více vzhůru a představoval budoucí terminál. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.100 (?), 18.11.2019 13:55

Jestli stromek nemá terminál a má jen tři větvičky (na kotlovou korunku), tak přivažte ten nepříhodnější ke kůlu u stromku do co nejsvislejší polohy (předpokládám, že tam kůl máte) osmičkovým úvazkem, neškťte ho drátem.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika