Visna himalajska



Stránky: 1,  2   
sisa - (2) - 11.90 (?) 
12.4.2009 17:42, zobrazeno: 12148x
Dobry den, dostala som do daru malu rastlinku, nevyzera to ako stromcek, pod nazvom himalajska visna. Ma to vraj male cervene bobulky, podobne visni. Pod tymto nazvom som vsak nikde nic podobne nenasla a rada by som vedela, ako to spravne pestovat a co za rastlinku to vlastne mam. Dakujem vam za pomoc.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
sisa - (2) - 11.90 (?), 19.4.2009 23:47

Uz to mam, je to Prunus tomentosa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.164 (?), 28.4.2009 13:00

Měl jsem ji z pecek. jsou drobné, ale dají se obírat. Později mi začala chytat plísen na mladé výhony, tak jsem je zrušil. Kdo už je pěstuje, tak si pecky někam zasadte a nechte přes ně přejíz zimu, sníh, a vyklíčené si dopěstujte, kdyby vám keř něčím utrpěl tak budete mít mladý.
Botanicky je mnoho zakrslých višní, višen stepní, písčitá, a j. Mičurin měl zakrslé višně, velmi plodné. Vůbec v rusku mají boéhatou přírodu a dalo by se tam takové věci sehnat.
Vím o jedné višni písčité u Prahy na vesnici, ale je sama a neplodí, co se pamatuji je tam u cesty už hodně dávno, asi od přírody.Už v roce 1946tam byly a i předloni.Zakrslá, asi metr. nokal1@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.10 (?), 12.12.2011 15:16

Kde se dá koupit višeň plstnatá (Prunus tomentosa) Před 10 ti lety se běžně prodávala na Floře a nyní se nedá nikde sehnat. Že by strašení šárkou na druhou stranu co dát do malé zahrádky? Je višeň plstnatá samosprašná nebo ne v literatuře jsou odlišné názory. Děkuji Blanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.139 (?), 12.12.2011 16:51
S opylením Prunus tomentosa nebudete mať starosti. Je spoľahlivo samoopelivá. Pestovali sme v predzáhradke 2 rovnaké, jednu priamo v zemi (vľani musela ustúpiť rozrastajúcemu sa jalovcu) a druhá (teraz už jediná) je zasadená v keramickom kochli. Ani cez zimu kochel nepremrzne, v lete je často zemina v kochli presušená, všetko táto skromná rastlina vydrží. Zaslúžila by si väčšie zastúpenie v záhradkách. Je dekoratívna listom, kvetom aj plodom. Plody sú malé, na kraťúčkej stopke, avšak veľmi chutné, s malou drobnou kôstkou. Pestujú sa odrody s bielym aj ružovým kvetom. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 146.203 (?), 12.12.2011 20:39
môj otec voľakedy zasadil dve... teda aspoň myslím, že to bolo ono... ale kúpil to ako japonské višne (cca 25rokov dozadu)...po pár rokoch odišli... plody drobulinké, sladké... ako višne nevyzerali ani nechutili... skôr raritka len...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.139 (?), 12.12.2011 21:36
Višňa plstnatá má plody rovnak chutné ako napr. Záhoračka. Ibaže sú drobné, červené, nie tmavé po prezretí, s drobnou kôstkou. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 57.52 (?), 1.3.2018 19:08

Já som kupoval čerešňo višňu od jedného,,odborníka,, z Nitry. Ale podľa tvaru listov to je višňa plstnatá. Aj plody sú na veľmi krátkej stopke, ako keby virastali priamo z halúzok. Len plody sú namiesto červenej farby žlté. Môže to byť višňa plstnatá? Fotku som bohužial niekde zapatrošil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.2 (?), 11.5.2018 21:11

Klasické červené pěstuji již řadu let, žel jejich náchylnosti k monilii je hrozivá. Jináč je jde množit řízkováním a to velmi snadno, že sto zapíchnutých letošních větviček se klidně 80-90ks chytne. Nery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.82 (?), 17.5.2018 17:32

S tou moniliozou a právě u višně plstnaté to a žel potvrzuji. Ještě za totáče a jeden čas třeba v časopisu Zahrádkář se této višni dělala i taková propagace, že, také jsme si ji obstarali a dlouhé roky (téměř 20 let) to bylo trápení, ten plod z ní jsme ochutnali snad jen jednou. Protože monilioza vládla a tedy rozhodovala. Tu vysokou vnímavost tedy citlivost na moniliozu jsem i dohledal kdysi na internetu a jako i varování.

Už jsem nad ní opět přemýšlel, ovšem vím že bych musel důsledně stříkat. Teď zkouším asi 4. rokem nějakou tu keřovou višni a ze 2 ks zakoupených keříků mně 1 ks nepřežil hned první jaro a myslím že právě kvůli monilióze. Ale ten zbylý se letos má k světu. A proti monilioze stříkám. Vlastně jsem byl nucen začít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika
Historie rajčat

Historie rajčat

Rajčata jsou jednou z nejpopulárnějších plodin na světě a jejich původ se datuje až do Jižní Ameriky...

<a></a>Co sázet v únoru do skleníku?

Co sázet v únoru do skleníku?

Únor je obvykle stále ještě velmi chladným měsícem, takže pokud máte skleník, může být pro vás nápom...

Trendy ze sítí 32. týden

Trendy ze sítí 32. týden