Višeň Meteor Korai



Stránky: 1,  2   
Tchořík - (16) - 166.104 (?) 
19.4.2012 11:01, zobrazeno: 26447x

Dobrý den, narazila jsem na tuto odrůdu višně Meteor Korai, psalo se o ní, že je sladce navinulá, příjemné chuti, vhodná do všech oblastí. Prosím, máte s ní někdo zkušenosti? Nidke jinde, kromě tohoto popisu prodejce jsem se o ní moc nedočetla. Zajímá mně, protože má být nasládlá. Máme doma jednu višeň - jedná se o jednu z těch dvou maďarských odrůd - bohužel si nepamatuju kterou, ale je kyselá jak šťovík :-) Chtěla bych nějakou sladší. Jedná se mi o výsadbu do cca 700 m.n.m. Děkuji za reakce.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 47.15 (?), 19.4.2012 12:42

Dobrý den. Na reakce k odrůdě Meteor Korai jsem sám zvědav, já ji nemám. Co se týče obou Maďarských, řekl bych že ze současného běžného sortimentu jsou nejsladší (´Érdi B.´ určitě - jedl jsem opakovaně z 550m.n.m., ´Újfehertoi F.´ jsem jedl 2 sezony po sobě, 180m.n.m.). Takže pokud Vaše višeň je opravdu jedna z Maďarských (záměna ve školce není nemožná), bál bych se, že sladší nenajdete.

Co se týče nároků na polohu - 700m.n.m. - můžete mít teplejší mikroklima, ale rozhodně je to výrazně okrajová oblast. Když jsem hledal informace o višních vhodných do vyšších nadm. výšek, vypadly mi 2 - Fanal a Morellenfeuer. A ty jsou z těch rozhodně kyselejších.

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 19.4.2012 12:56

Morellenfeuer je sladkokyselá, rozhodně sladší, než Újfehertoi F... Morellenfeuer jsme měli roky, nějak jsem ji nemohla sehnat a koupila tu maďarskou - už jsem ji dala pryč, byla tak na zavaření a na višňovku, ale k jídlu nebyla.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 47.15 (?), 19.4.2012 16:32

Paní Lído, díky za opravení. Přiznávám, v puse jsem měl jen "no name" višně o obě výše zmíněné maďarské. Morellenfeuer si seženu na základě Vašich referencí! ;-) Fanalu mám po mezích už asi 5 (2-leté neplodné roubovance). Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.214 (?), 19.4.2012 17:54

Meteor Korai jsem si vloni naočkoval na podnože mahalebky a očka už pěkně raší. Musím dodat, že jse si vyprosil očka, protože mě plody velmi chutnaly, byly na višeň docela velké a sladké. Jejich chuť byla prostě vynikající (višně byly ze sadu z Jižní Moravy). Hlavní důvod, pro který jsem tuto višeň chtěl mít je skutečnost, že se jedná o nejranější višeň v našem sortimentu (mám rád když je pořád co ochutnávat), taky by nemusely být tak červavé jako pozdnější višně, když nechcete používat chemii. Tak za tři roky se snad dočkám prvních vlastních plodů - už se těším. Dál mám dva plodící stromky Erdi Botormo a Unfohertej Furtos - nebo tak nějak se to píše. To jsou ty maďarské višně. Ty jsou v mých podmínkách také velmi dobré, stopky jdou dobře odělit a plod není poškozen (nevytéká šťáva).

Myslím, že višně jsou trošku opomíjený ovocný druh. To třešně se pěstují více. Mě osobně však chtunají vícevišně. Višně mají kvůli obsahu kyselin také lepší využití - višňové víno, višňový likér, marmelády, sušené višně..

HONZA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tchořík - (16) - 166.104 (?), 19.4.2012 22:13

Děkuji Vám za reakce. Možná, že tu? maďarskou mám jen ve špatných podmínkách - příliš sucho. Tu mám na zahradě v Plzni a opravdu je dost kyselá. Tchán má nejspíš také nějakou z těch maďarských, má mladší strom než já a o dost větší a višně jsou dobré, mě chutnají i ze stromu, i když manžel prská, že jsou kyselé. Objevila jsem širokou nabídku višní v ovocné a okrasné školce ve Strážnici u Hodonína.  Zaujala mě tam i višen Sklanka, má světlé a údajně sladké plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 19.4.2012 22:19

Strážnice má pěkné stromky, měla jsem od nich také - i pro kamarádky, takže z prodejce mít obavy nemusíte.           Lída       

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Tchořík - (16) - 166.104 (?), 20.4.2012 10:51

Diky za zkušenost se skolkou ve Straznici. Bohuzel uz asi neposilaji :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zyka - (14) - 115.153 (?), 22.4.2012 19:04

Dobrý den, také doporučuji školku Strážnice, mám od jich mimo jiné sladkou višeň Královna Hortensie asi jedna z nejsladších višní u nás dále by stála za vyzkoušení jak už tady někdo zmínil odrudu Sklanka a i ten Meteor Korai nebo nejlépe dostupná odruda Favorit táké je sladká a velmi dobrá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 7.6.2014 14:02

První zralé plody Meteoru (pravděpodobně se jedná o Meteor Korai) jsou prozatím jen nakyslé. Nejdříve zralým višním bych to i odpustil. Nejlepším řešením nejranějších višní by bylo vlastnit odrůdu Sladkovišeň raná. Ta bohužel není prozatím k mání. Otázka je, jestli by od prodejců přišla opravdu objednaná Sladkovišeň raná, pokud by k mání byla. Dnes si člověk nemůže být v tomto ohledu být ničím jistý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika