Višeň Griotella



host - 234.132 (?)
24.1.2020 14:14

Ahoj. Měla jsem stejnou zkušenost, jen jsem čekala asi 5 let. Teprve potom jsem zjistila, že se vzhůru směřující výhony musejí odstraňovat. Teprve od té doby se nám větve začínají klonit dolů. Text na pěstování od firmy Starkl zní: "Na vyobrazení je stromek zapěstovaný do tzv. volně udržovaného převisu - na kmínku jsou ponechány hlavní větve do výšky cca. 100-150 cm. Na těchto větvích jsou následně odstraňovány vzhůru směřující výhony. Ostatní výhony směřující do stran a dolů vytváří následně převis. Na vyobrazení je cca. 15-letý zapěstovávaný stromek." Myslím, že obrázek je stejný, jako Váš. Držím palce a přeji hodně úspěchů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 13.4.2015 20:22, zobrazeno: 11909x

nepěstuje tu nekdo tuto odrudu? vase postrehy, tipy? předem díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.133 (?), 13.1.2020 12:59

Ahoj, pestujem už druhý rok višňu "Griotella" od nemeckej firmy ST... Chcela som ju už reklamovať po prvom roku, no počkám ešte kým zarodí tento rok.Kúpili sme ju ako solitér do okrasného trávnika.Miesto krásne ovísajúcich konárov na fotke v katalógu firmy má stromček klasickú korunku s vetvami ako každý iný stromček dohora. Miesto väčších plodov výraznej korenistej chuti vhodnej do sirupov a likérov sa urodilo mnoho malých veľmi kyslých plodov, ako by to boli plánky. Ja ako gurmán určite  neodporúčam a som sklamaná. Renata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.132 (?), 24.1.2020 14:14

Ahoj. Měla jsem stejnou zkušenost, jen jsem čekala asi 5 let. Teprve potom jsem zjistila, že se vzhůru směřující výhony musejí odstraňovat. Teprve od té doby se nám větve začínají klonit dolů. Text na pěstování od firmy Starkl zní: "Na vyobrazení je stromek zapěstovaný do tzv. volně udržovaného převisu - na kmínku jsou ponechány hlavní větve do výšky cca. 100-150 cm. Na těchto větvích jsou následně odstraňovány vzhůru směřující výhony. Ostatní výhony směřující do stran a dolů vytváří následně převis. Na vyobrazení je cca. 15-letý zapěstovávaný stromek." Myslím, že obrázek je stejný, jako Váš. Držím palce a přeji hodně úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika