Uz nekde uzraly tresne?



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?)
2.6.2020 8:30

Nepoznám nic. Sousedi měli nějakou srdcovku, co zrála s Karešovou, ale měla znatelně jinou chuť. Už nestojí a ani jsem po tom moc nepátral. Zřejmě nějaká starší sorta. Burlat poznáte podle krátkých stopek a plody jsou tvrdší (polochrupka). Kaštánky jsou menší a nejlepší jsou až skoro černé. Do novějších odrůd nedělám. Nemám je kde vyzkoušet.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.90 (?), 10.6.2018 9:14

Letos je u mne "třešňový rok", bohatě zarodila raná Aranka, teď plně dozrála Vanda, dále dozrává obsypaná plody samosprašná Stella a také samosprašná GraceStar má slušně-středně nasazeno.Kdysi jsem pěstoval Burlat, tem mi ale nerodil, tak jako Těchlovan, pravděpodobně byli velmi náchylné na mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.19 (?), 11.6.2018 19:21

Dozrela už niekomu Regina?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 13.6.2018 7:23

Regina, podnoz gisela 5, okres Nitra.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 14.7.2018 14:16

a máte ešte čerešne alebo som jediný? cheeky  viem, že je to náročné podľa fotky, ale bol by som vďačný aspoň za nejaké tipy, aby som nekúpil rovnakú čerešňu. dozrieva teraz vo výške 800 mnm, ale už ich chodím jesť asi týždeń. plody neboli vyfarbené ale sladké. tie nie sú ani teraz vyfarbené ako z reklamy, ale veľmi sladké. sú menšie, majú približne 6g. čerešňa nepatrí medzi tie prvé, lebo susedia majú tiež a im sa vyfarbili už asi pred 2 týždňami, aj skôr dozreli. je to asi chrupka. za daždivého počasia plody praskajú a silne trpí na moniliovu spálu, musím robiť postrek. tento rok dozreli čerešne asi o 2 týždne skôr ako minulé roky, ale zase tým že som v horách, tak mám asi 2-3 týždne sklz oproti ostatným. strom bol kupovaný asi pred 15 rokmi, skutočne netuším aká odroda.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 5.141 (?), 14.7.2018 16:48

Bunny, vypadá to na Napoleonku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 14.7.2018 17:40

p. Hasman, ďakujem pekne. to bude ona wink akurát u nás nie je vôbec červivá, postrek proti tomu nerobím, ale hnilobou plodov počas dažďa a praskaním plodov trpí veľmi. neviem čím to je, ale ani vtáky ju nežerú a dávajú prednosť farebne krajším čerešniam u susedov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 1.6.2020 20:16

Kdo si už pochutnává na Karešce a Burlatu? Já. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 1.6.2020 22:13
Nám už třešně dozrávají, odrůdu bohužel neznám. Mohl byste přidat fotky, možná bych to pak odhadla 😉?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 1.6.2020 22:19
Nebo to poznáte sám?🙂

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 2.6.2020 8:30

Nepoznám nic. Sousedi měli nějakou srdcovku, co zrála s Karešovou, ale měla znatelně jinou chuť. Už nestojí a ani jsem po tom moc nepátral. Zřejmě nějaká starší sorta. Burlat poznáte podle krátkých stopek a plody jsou tvrdší (polochrupka). Kaštánky jsou menší a nejlepší jsou až skoro černé. Do novějších odrůd nedělám. Nemám je kde vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika