Třešně zmrzly



host - 32.249 (?) 
5.4.2020 15:31, zobrazeno: 3556x

Díval jsem se na pupeny třešní a vše je skoro zmrzlé, jen višně jsou některé dobré. Brno jih.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 5.4.2020 20:01
Bohužel, jsem na tom stejně. Olomoucko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.49 (?), 5.4.2020 20:09

Skrze zavřené pupeny jsou spálené plůdky? Namátkou jsem několik otevřel a plůdek zelený, Tmin -6,5st. Teď jsou před rozkvětem. Kolik jste měli mrazy? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 5.4.2020 23:39
Podle předpovědi mělo být do -5, jestli bylo víc, nevím. Květní pupeny byly ještě slepené v cca 0,5- 1 cm kuličce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.28 (?), 6.4.2020 8:51

U mě od 2 metrů výše plody jsou některé dobré ale Kordia je zmrzlá komplet, broskve Flamingo zmrzly Redhaven jsou dobré jen ty nejmenší poupata, meruňky nějaké jsou dobré, nejmíň tady bylo -5 Brno jih

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 83.29 (?), 6.4.2020 12:16

Tak na tom, že jsou třešně zmrzlé není nic divného. Je to nejchoulostivější ovocný strom na mráz. Květy zmrznou už i v uzavřených pupenech. Ja vždy říkám, že pokud nezmrznou třešně, tak už nic. Letos jsou ovšem zmrzle z 95%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 101.167 (?), 14.4.2020 20:18

Dobrý večer, síce sa tu bavíte o čerešniach, ale nadviažem - ak sú čerešne najcitlivejšie, ako sú na tom ostatné druhy? Hlavne ma zaujíma, aké mrazy podľa vašich skúseností znesú hlavne hrušky a aj jablone v štádiu zelených pukov? Má zmysel chrániť hrušky napr. netkanou textíliou, keď ešte puky nie sú biele? Jozef. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.29 (?), 18.4.2020 11:08

No kdysi jsem viděl tabulku a tam u rozkvetlého květu jabloně byla udávaná jako kritická teplota  -3,9°C. Řekl bych, že teplota do -3°C je v pohodě(až na třešně  - kritická -2,2°C). Záleží na délce trvání mrazu, kolik těch mrazů je, na vlhkosti vzduchu, i na tom jak rychle se otepluje po východu slunce. Kdesi jsem četl, že skokové oteplení po nočním mrazu zničí květy víc než pozvolné. Dále záleží na odrůdě. U nás bylo tento týden téměř -6°C a výsledky jsou takové: třešně -  kaput, ty ani nevykvetou, pupeny zůstaly zakrnělé, slivoně -  co jsou v květu na 90% v pohodě, až na brzy kvetoucí myrobalány, ty 95% černé, jabloně, hrušně -  zaleží na odrůdě, ty které jsou více narašené ve stádiu narůžovělých poupat, tak jsou částečně poškozeny -hlavně středové (Quinte, Prima, Charlamovsky, ty které budou kvést později jsou OK, broskve v květu většinou OK, Rybíz otevřené květy částečně zmrzlé. Ovšem zelený květ ještě neznamená, že přežil. Může být nachládlý a malý plůdek upadnout později. Zajímalo by mne, kolik vydrží rozkvetlý květ zimolezu kamčackého. U nás kvetl při teplotě -9°C a v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 18.4.2020 12:22

83...-upřesněte, prosím, kde je to : U nás...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika