Třešeň výsadba, zástřih léto



host - 248.54 (?)
12.8.2019 14:24

Třešeň podle návěsky je odrůda Lapins, což je samosprašná pozdní odrůda. U nás se prodává většinou na Coltu, což je zakrslá podnož (= menší strom), jak to dělají Italové, nevím. Ale to podstatné: v každém případě ji máte zasazenou moc hluboko!! Měla by být stejně hluboko, jako na fotce ještě v květináči, aby to křivé místo (to je místo, kde byla naštěpovaná) zůstalo nad povrchem země. Takže vyndat a nasadit znovu.A stačí jí jeden kolík, ale měl by být jen kousek od kmínku, přivazuje se osmičkovým úvazkem (mrkněte někde na net - provázek je překřížený mezi stromkem a kůlem, aby se stromek o kůl neodíral). Kolík se do jámy natluče dřív, než tam dáte stromek, abyste mu pak kůlem nepoškodil kořeny.

(na fotce je správná hloubka výsadby stromku)    Lída


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 212.123 (?), 12.8.2019 10:48, zobrazeno: 3721x

Dobrý den. Předem píši, že jsm úplný amatér a včera jsem zasadil první ovocný strom v životě. Koupil jsem v jednom zahradnictví třešeň a zasadil viz foto níže. Nikdo mi nebyl schopen říct jak veliký strom bude popřípadě co s ním hned po zasazení udělat, Prosím o radu jestli teď hned mám stromek nějak zastřihnout popřípadě jestli někdo nepozná o jak velkou odrůdu se jedná a jak se o ní teď postarat. Děkuji moc


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.123 (?), 12.8.2019 10:49

obrázek 2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.123 (?), 12.8.2019 10:54

3


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.220 (?), 14.8.2019 20:40
Stredne velky strom 3az5metru asi vetsi koruna da se to korigovat ostrihanim hezky stromek jste koupil. Budete mit tmave stredne velke tresne nekdy v cervenci. Vypada na polokmen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.123 (?), 12.8.2019 10:52

tady v ještě v obchodě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.123 (?), 12.8.2019 10:53

2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 12.8.2019 12:40

Dle fota, byla tam ještě modrá návěska. Možná je tam důležitý údaj a to podnož. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.123 (?), 12.8.2019 12:59

Tak jsem volal ještě do zahradnictví aby koukli na ten modrý papír (já už ho vyhodil) a skutečně se nedá zjistit na jaké podnoži to je vypěstované. Omlouvali se mi, že to chodí s Itálie a že prostě neví. Takže to bude asi přkvapení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 12.8.2019 13:29

Pak je otázka, zdali stojíte o překvapení např. v podobě zjištění po pár letech, že italská třešeň či použitá podnož není to pravé do vašich podmínek... Já bych koupil jasně definovanou třešeň u prodejců ovocných stromků v říjnu jako prostokořenný stromek (např. Uherský Ostroh či Spomyšl), zasadil a provedl běžný povýsadbový řez. Cena takového stromku je 150,-, což je zanedbatelná částka za to, že budete mít zaručenu odrůdu a požadovanou bujnost růstu dle podnože, a jistotu, že po několika letech, až začne plodit, stromek nevykopete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.54 (?), 12.8.2019 14:24

Třešeň podle návěsky je odrůda Lapins, což je samosprašná pozdní odrůda. U nás se prodává většinou na Coltu, což je zakrslá podnož (= menší strom), jak to dělají Italové, nevím. Ale to podstatné: v každém případě ji máte zasazenou moc hluboko!! Měla by být stejně hluboko, jako na fotce ještě v květináči, aby to křivé místo (to je místo, kde byla naštěpovaná) zůstalo nad povrchem země. Takže vyndat a nasadit znovu.A stačí jí jeden kolík, ale měl by být jen kousek od kmínku, přivazuje se osmičkovým úvazkem (mrkněte někde na net - provázek je překřížený mezi stromkem a kůlem, aby se stromek o kůl neodíral). Kolík se do jámy natluče dřív, než tam dáte stromek, abyste mu pak kůlem nepoškodil kořeny.

(na fotce je správná hloubka výsadby stromku)    Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika