Třešeň Vanda



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.46 (?) 
11.5.2018 13:24, zobrazeno: 2402x

Na fotce je třešeň Vanda, literatura uvádí že roste slabě.Já jsem uplatnil mezištěpení na višeň, stromek višně byl tuším zakoupen v Polsku, rouby z Holovous. Podnož asi nějaká polská ptáčnice.Ten uváděný růst "slabě" se mi nějak ale nezdá. Je fakt že doposud příliš nerodila, asi chyběl vhodný opylovač, kupodivu v loni po mrazech měla slušnou úrodu, letos opět má nasazeno již solidně.Na zahradě mám odrůdu Stella, ta se uvádí jako univerzální opylovač, u mne to ale moc nefunguje.Třešeň Vanda má velice chutné plody, mohla by ale růst méně, asi časem půjde na Giselu nebo P-HL- B. Martin


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.5.2018 14:02

Měl jsem Vandu naroubovanou na stromě odrůdy Van. Třebaže ani Van není žádný divoch, Vanda rostla ještě slaběji. Plodnost byla oproti Van vyšší, ale plody zřetelně menší. Chuťově asi stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 5.71 (?), 11.5.2018 21:55

Ta podnož pod višní mohla být mahalebka, podle podrostu u paty kmínku se mi jeví že asi ano.A ta pak ve vlhkých půdách roste bujně, ani to mezištěpení růst moc neomezilo.Snad zvýšená plodnost pomůže.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika