Tresen Techlovan



Stránky: 1,  2,  3   
host - 72.232 (?) 
15.2.2008 10:18, zobrazeno: 47941x

Slysel nekdo o odrude tresne Techlovan? Jaka je a kde se da sehnat, dekuju.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 15.2.2008 17:59

Těchlovan je údajně kříženec Těchlovické II (Kordie) a Van. Velká pozdní tmavá chrupka. Prodává se již delší dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 15.2.2008 22:45

Krom jiných pozdních chrupek mám i Těchlovan. Chutnají mě všechny, ale Těchlovan je prostě nedostižný. Po prvním zaplození jsem ihned vysadil další. Vřele doporučuji, stojí za to ji sehnat.
           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.232 (?), 16.2.2008 13:01

Tak děkuju, přesvědčil jste mě. Zkusim ji sehnat. Nashle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 16.2.2008 17:48

Dobrý večer. Je to velkoplodá odrůda se středně zrajícími plody vhodnými na zavařování. Je cizosprašná, ale jeli v okolí vhodný opylovač, plodí velmi dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Š - (3) - 193.36 (?), 23.10.2008 4:31

Rád bych uvěřil, mám strom již víc jako 5 roků a dosud neplodil.Mám asi 10m od něho další třešeň ale asi to není její opylovač.Doporučená je prý STELLA. Pomoste prosím sehnat rouby na přeroubování. Díky Ivan Š

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 118.166 (?), 4.3.2008 19:52

Prosím o radu, zda se zde diskutovaná odrůda Těchlovan (zřejmě na podnoži Colt) hodí do nadmořské výšky asi 400 m na jižně orientované zahradě se spodní vodou (cca v jednom metru). Nebo jaká jiná chrupka by byla vhodnější? Uvítala bych i "návod", kdy se do výsadby nejlépe pustit. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.133 (?), 4.3.2008 20:18

Já nevím, co s těma Coltama pořád všichni máte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 4.3.2008 20:39

No, jestli to nebude tím, že se hodně lidem osvědčila. Sám mám na ni třešen určitě 25 roků a vynikající. Jinde píšete o podnoži Gisela 5 jako o běžné podnoži. Prosím, kde je běžná? Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.133 (?), 4.3.2008 21:03

No jako je v jabloňových výsadbách nejvíce používaná M9 a její klony, tak v třešňových je dnes nejžádanější P-HL-B, A, G5. Dnes se začíná prosazovat Maxma. Stromky na G5 jsem vyděl třeba ve Slupu.

Představte si podnož, která by měla nároky jako M9 a vzrůst jako MM106. Tak na mě Colt působil. Neříkám, že je colt nepoužitelný. Jen si myslím, že není dobré ustrnout na první slabší podnoži, která se tu objevila.

Byl jsem seznámen s výsledky podnožových pokusů v Holovousích. Sklízel jsem tam třešně. Byly v drátěnce bez závlahy. Z Coltů byla Výrazně nížší sklizeň, přesto že byly aspoň o třetinu vyšší než zmiňované Colty. Někde jsem se dočetl, že uspokojivé výsledky dá jen se závlahou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika