Třešeň Sweet Early



Stránky: 1,  2,  3,  4   
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?) 
15.7.2015 15:19, zobrazeno: 32293x

Dobrý den, chci se zeptat na praktické zkušenosti s třešní Sweet Early na Gisele 5. Z důvodu malé zahrádky uvažuji o její koupi. Zajímaly by mě informace o růstu, plodnosti, kvalitě plodů a chuti. Díky. Happy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 15.7.2015 21:53

Zajimal jsem se o ni, ale nakonec neporidil. Dozrava jen asi o den dva pred Burlatem a pry ma dost problem s plodnosti. Potvrdil mne to i znamy, ktery o ni mluvil jako o ne moc dobre odrude. Nasel jsem i srovnani hodne odrud tresni a tam s plodnosti byla opravdu na chvostu. Bohuzel tabulku uz nemuzu najit, ale jestli se zadari, tak dodam. Radsi bych uz sel do klasiky Burlatu. Ze stejne slechtitelske stanice jako Sweet Early pochazi i Grace Star, ktery je pry dobry (zraje myslim 12 dni po Burlatu). Kdyz jsem se shanel po tresni Folfer u Schreibera, tak mne doporucil tresen Sabrina (+- tyden po Burlatu). Mozna by stala taky za zvazeni.

Tady je pekna tabulka dozravani, treba se vam zalibi neco jineho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.2 (?), 26.10.2016 9:26

Jaké máte nové zkušenosti se Sweet Early? Potřebuji pořídit nečervivou třešeň menšího vzrůstu. Dobře mě vyšel Burlat, ale je problém sehnat kvalitní stromek na Gisele. Jak jste tedy spokojeni se Sweet Early na Gisele?  Díky, Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.195 (?), 26.10.2016 10:54

Taky uvažuji o Burlatu nebo Sweet Early.

Rozhoduje u mě plodivost, abych vůbec něco sklidil. Tak nevím, píšete, že Sweet Early má problém s plodivostí a Burlat je zase cizosprašný, takže taky nic nesklidím. Již jsem vysázel Sunburst (5. týden), ale nemám odvahu k němu přisadit ještě Burlat (2.týden), asi by Burlat nebyl opylován. Takže raději samosprašný Sweet Early???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 26.10.2016 11:35

Já té opylovací hysterii nějak nerozumím. Za mého mládí byly všechny třešně cizosprašné a nikdo to neřešil. Do zahrady jsme si pořídili jeden strom - beztak se z něj všechno nedalo sníst - a třešně na něm uzrály - tedy pokud je neodnesl mráz, špačci či neolámali kluci odvedle. Argument, že dřív bylo víc včel, neberu. Před pár lety jme museli všichni v okolí spálit včelstva kvůli moru a rok nato byla snad ještě větší úroda ovoce než obvykle.
   Místo debat o plodivosti (neplodné třešně se neprodávají) a sprašnosti bych se spíš staral o řádnou výsadbu - slunné stranoviště, hlubokou jámu, kvalitní půdu. Pokud někomu třešně neplodí, většinou není na vině strom,  odrůda a opylovači, nýbrž pěstitel. Nechce se mu vykopávat starý strom, tak ho pokácí a nový vysadí pod rýč vedle pařezu. Nebo sází vedle novostavby, kam bylo pod trávník navezeno 10 cm zeminy na navážku. Pak není divu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.2 (?), 26.10.2016 11:53

No já pro ni mám nachystanou slunnou polohu. Slunce od rána do večera. Jámu vykopanou cca 80cm, smíchanou s původní hlínou s kompostem. Jen bych nerad udělal chybu s volbou odrůdy. Těch příspěvků o horší plodivosti Sweet Early jsem zde na stránkách četl více. Tak by mě zajímalo jak jsou spokojeni majitelé této odrůdy na Gisele.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 184.133 (?), 26.10.2016 11:55

Sweet Early na Gisela 5 jsem sázel sousedovi. Asi metr od původní (s pařezem vykopané) třešně. Přírůstky okolo 50 cm, roste oproti předpokladu bujně jako by nebyla na slabé podnoži, blízko místa, kde 50 let rostla jiná třešeň. S úrodou by nebyl problém kdyby jí nezlikvidovali každoročně ptáci. Takže nejdříve můj Rivan (je větší, vydrží na něm skoro týden) vzápětí sousedovu S. E.  Kdybych je neochutnal ještě v době, kdy měla jen růžové líčko, neměl jsem nic. Soused říká - cos mi to koupil, ještě jsem nic nesklidil - ale ne proto, že by na ní nic nebylo, ale není toho tolik, aby něco zbylo po ptácích. Za dva dny je hotovo. Asi těm ptákům vyhovuje, že jdou od "kyselkavého" Rivanu na absolutní změnu - jen sladkou odrůdu. Klidně bych (až je seženu) dal do té "Italky" pár roubů "Francouze" - Burlatu. Je o trošku větší, krásně tmavý, s u nás obvyklou třešňovou chutí.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.2 (?), 26.10.2016 12:30

Děkuji za reakci. Kdyby se dal stromek udržet na cca 3 metrech, tak by neměl být problém dát síť proti ptákům. Rodicě mají Burlat, tak jsem si také říkal že bych mahl naroubovat větvičku.

Ještě někdo kdo má Sweet Early?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 26.10.2016 13:55

Určitě už se tu o ní psalo a pokud o ní psal a má jí někdo z přihlášených, zeptejte se u něj. Ale to byste se musel přihlásit i Vy. Těžko tu někdo bude nabízet rouby třešně, která je právně chráněná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.2 (?), 26.10.2016 14:25

Myslel jsem že bych si narouboval do své Sweet Early roub z rodičového Burlatu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika