Třešeň Regina



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
26.1.2012 8:39

Jestli o té velikosti píšou v prodejním katalogu, tak to berte s rezervou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 17.1.2012 19:51

Dobrý večer.  Co povím na Carmen, Katarínu a Sumburs? Bohužel nic, protože nemám a i sousedi nemají tyto odrůdy. K tomu Sumburstu - soused tuto odrůdu koupil někde v Č. Budějovicích a zasadil ji do plechového sudu od nafty. Ta chudák třešnička v tom sudu rostla dva roky a kvetla, poto si jeho dcera ji odvezla do Blatné. Zde se ji dostalo náležitého místa a péče. Podle informací je to nadějný a plodný strom.  Když jsem bydlel v 1 000m.n.m. tak v té nadmořské výšce dozrávají normalně třešně. Potřebují jižní svah a výživu ke kořenům. Nyní dydlím o 250 m níže, ale jsem těsně nad mrazovou kotlinou , ptoto jsem zvědavý jak můj ovocný sad /jabloně, hrušně, svestky a vlašský ořech / dopadne. Je to metoda úspěch omyl, ale nevzdávám se!   Zdeněk   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 17.1.2012 22:23

A kdy vám ty třešně v těch 1000 nebo 700 metrech dozrávájí? A dozrávají každoročně? Vím, že jsem několikrát viděl zralé třešně někde koncem srpna nebo začátkem zaří, ale teď si nedokážu vybavit, kde to mohlo být a v jaké nadmořské výšce. Že by někde ve výšce kolem těch 1000 m? Sám jsme měl kdysi zahradu ve výšce přes 400 metrů a třešním se tam zadařilo tak jednou za tři roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 18.1.2012 18:30

Dobrý večer. Třešně ještě po Němcích dozrávají v 1 000 m.n.m. podle toho kdy roztál poslední sníh a podle počasí. Pravidelně v půlce prázdnin i později. Jo když šlehnou mrazy tak není nikde nic. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.50 (?), 17.1.2012 11:13

Krásná třešínka a ta nadmořská výška zdá se že bude patřit opravdu mezi ty odolnější.Někde jsem tu četlže právě Regina byla dost napadená mšicemi a Těchlovan vůbec tak uvidíme ono je to asi jak kde. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 23.1.2012 21:36

 Reginu jsem vsadil v roce 2007 na zahradě u zetě. Předloni měla prvních pár plodů, loni všechno zmrzlo. Mšice jsou na ní každý rok.

 Těchlovan u mne mšicemi tolik netrpí, zato je silně napadán houbou Blumeriella Jaapi. Loni, přes opakované postřiky fungicidy, měl na konci srpna listovou plochu naprosto zdecimovanou a tudíž letorosty velmi špatně vyzrály.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 23.1.2012 22:41

Napadení mšicemi lze eliminovat nanesením lepových pásů (Chemstop) na kmen, čímž se zabrání přístupu mravenců do koruny stromů. Mravenci jsou roznašeči a ochránci mšic. Bohužel, ani já jsem si v minulých dvou letech s houbou Blumeriella Jaapii u Těchlovanů neporadil. V mírně menší míře byla touto houbou napadena i třešeň Burlat a Hedelfingerská, a to i přes nasazení fungicidní ochrany (Baycor, Dithane). Například Kareška, rostoucí vedle, byla úplně v pohodě. Na začátklu podzimu měly stromky Těchlovan přibližně jen 1/3 původní listové plochy. Napadení houbou se na listech začalo projevovat až cca od poloviny července, tedy již po "sklizni" (která se kvůli loňským květnovým mrazům nekonala) a to už bylo podle manuálů na chemický zásah pozdě. Je mi však žinantní stříkat stromky dle doporučení v době zrání ovoce s ohledem na dlouhou OL. Tento problém tedy do budoucna nemám vyřešen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 24.1.2012 21:10

 Burlat mi Blumeriella napadá jen slabě, Kordiu o trošinku více. Sousední višeň Favorit vůbec.

  Pokud se neošetřuje proti moniliovému úžehu a jsou potom vyšší teploty s nějakými srážkami či silnou rosou, chtělo by to začít ošetřovat hned po odkvětu a ošetření nejméně 2x zopakovat.Pokud jsou dny chladné a relativní sucho, stačí začít asi 2 týdny po odkvětu. Další dvě applikace po sklizni.

 Baycor má moc dlouhou OL. Lépe je použít Horizon (OL 7dní) v kombinaci se Syllitem (65 WP=21dní, suspenze 4OOSC=14), nebo Delanem (OL28). Samotný Dithane účinkuje pouze preventivně, nemá kurativní účinnost, a tak ho lze kombinovat s Talentem (OL 21), nebo Horizonem.

  Šel by také využít Sporgon a v zahraničí se používá i kontakní Captan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 218.50 (?), 26.1.2012 7:40

Jak velké jsou plody Reginy.Tady všude píší velké až 10g a v knize pomologie peckovin je udána jen střední velikost. Tak kde je pravda.Máte někdo zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.1.2012 8:39

Jestli o té velikosti píšou v prodejním katalogu, tak to berte s rezervou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.50 (?), 26.1.2012 9:36

Pane Vinšálku nějak jsem přehlédl, že jste již nějakou úrodu těchto třešní měl. Napište o nich něco prosím. Barva, velikost, chuť atd.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika