Třešeň, neplodí - pláňka či choroba?



host - 110.255 (?) 
8.6.2018 13:59, zobrazeno: 3315x

Dobrý den, poprosil bych o radu ostřílené ovocnáře. Máme doma asi 14 let staré třešně. V minulých 10 letech ani nekvetly. Po přihnojování jednom prostřižení a zavlažování 3 roky po sobě nádherně květou je to obrovská koule květů. Bohužel z plodů nic není. Vzniknou jen pecky obalené tenkou zelenou vrstvičkou, postupně zčervenají a opadají. Ve vzdálenosti cca 10m je další drobná o něco starší třešeň která dřívě normálně plodila a nyní se stavem velmi blízce blíží těmto neplodícím třešním. Plodů je velmi málo a většina opadá. V těsné blízkosti jsou 2 nové mladé třešně kreré plodí málo ale mají krásné a vyspělé plody. Odrůdy ani jedné třešně neznám. Říkal jsem si že opilovačů je dost. Jelikož stromy co stále neplodí vysadil můj strýc nebyl jsem si jistý zda nevysadil pláňky. Spíš mám podezření na nějákou chorobu, že dochází k snižování výnosu i u ostatních. Vláhy mají dost a na listech a jiných částech nepozoruji jakékoliv známky choroby. Přikládám fotografie a děkuji za vaše názory. Zkoušel jsem již ledacos a jsem bezradný.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 110.255 (?), 8.6.2018 14:03

fotografie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.255 (?), 8.6.2018 14:11

další fotografie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.181 (?), 8.6.2018 22:58

Řekla bych, že chybí správný opylovač, ono u třešní každá každou neopylí...       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.6.2018 18:46

Tipoval bych špatná poloha, málo světla, chudá půda, vyčerpané živiny...
Pláňkou to nebude, i podnožové třešně plodí. Stromy bych obryl, pohnojil, půdu provzdušnil, zajistil dostatečné oslunění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika