Třešeň dvoják



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?)
21.4.2011 20:58

Ten Váš dvoják, Rony, pravda žádný krasavec není, ale to je jediné jeho minus. Jinak je to normální zdravý strom. Plodnost se od pěkně tvarovaného kultivaru s jedním termináulem zásadně lišit nebude. Nemyslím, že by jeho budoucnost byla nějak omezna, pokud jej ovšem nezlikviduje hrdý pěstitel obávaje s pomluv.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 40.132 (?), 12.6.2011 11:40

Samozřejmě je vyřežte - vystříhejte. V současné době je na to vhodná doba: řezní rány se hned začínají hojit a stromek nevkládá energii a živiny do větviček, které byste později stejně odstřihl(-a).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 21.4.2011 20:58

Ten Váš dvoják, Rony, pravda žádný krasavec není, ale to je jediné jeho minus. Jinak je to normální zdravý strom. Plodnost se od pěkně tvarovaného kultivaru s jedním termináulem zásadně lišit nebude. Nemyslím, že by jeho budoucnost byla nějak omezna, pokud jej ovšem nezlikviduje hrdý pěstitel obávaje s pomluv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 21.4.2011 21:09

Beru na vědomí a možná dostane "milost". Mám na ní naroubované extra velké srdcovky až 30 mm v srdíčku je maximum. On ten stromek má pohnutou histori. Byl zakoupen jako ušlechtilý ale vyklubal se z toho podvod a je to ptáčnice a když jsem to zjistil, tak jsem to přerouboval a nechal trochu moc silnou postraní tažnou větev, no a ona mne překvapila a mohutně zesílila a tak jsem narouboval i ji a už teď i když bych udělal cokoliv, tak to moc nevylepším a tak to budu mít jako raritu ve smyslu humoru angilckého "Nobody is Perfect".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 151.38 (?), 22.4.2011 21:39

I když jsem před osmi lety zvolil záměrně tvar rovnoměrný dvoják do písmene "U",kdy oba výhony nesvírají ostrý uhel(nebezpečí rozlomení),v domění, že mi na ptačnici z toho nevyroste vysoký strom, už bych to nedělal.I když to nevypadá špatně, přirozenější mojimu naturelu (i té třešně)vypadá klasický strom s jedním terminálem.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavel.k - (8) - 1.30 (?), 22.6.2011 18:00

Dobrý den, taky mám třešen dvoják (kordia 2 roky),předpokládám ustřihnout boční výhony a nechat ten středový terminál?Prosím o radu děkuji.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 22.6.2011 18:10

Pokud netrváte na vyšším kmínku, pak bych asi zachoval všechny tři výhony. Ty boční bych ovšem nahoře jednak probral - větví se tam moc z jednoho místa - a za druhé bych je trochu snížil tak, aby ten středový výhon a z něj vyrůstající letorosty byly na stromku těmi nejvyššími.

(Netvrdím, že je to jedině správně. Vždy je lepší osobní přítomnost u stromku. Třeba bych se zachoval jinak.)
Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.6 (?), 22.6.2011 20:19

To není dvoják, spíš troják. Ale celé boční větve bych neodstraňoval, třebaže rostou silněji než terminál. Lze z nich zapěstovat postranní ramena.  Odstranil bych pouze letorosty konkurující výhonu terminálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavel.k - (8) - 1.30 (?), 22.6.2011 21:28

Jestli jsem dobře pochopil -boční zakrátit a větve které jdou do koruny odstřihat.Zatím ten troják vypadá děsně -doufám že vyroste nějaká slušná koruna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 10.7.2013 11:28

Tuto Grace star jsem sadil na podzim, nebyl proveden výchovný řez.Roste jako dvoják.Chtěl bych se poradit jak ji ořezat a zda mohu ještě teď v létě aby do podzimu obrazila.Přidávám fota klidně to vnich vyznačte. Napadlo mne levý výhon říznout na větevní kroužek, pravý z dvojáku zapěstovat jako terminál, ale nevím o kolik ho zkrátit. Roste mi tam i kosterní větev ale jen jedna a tak nevím jestli ji mám ponechat a nebo také uřezat. Nerad bych aby to bylo moc řezání na mladý stromek.Na druhou stranu nebude tato větev potom konurovat když chci vypěstovat nové kosterní větve do koruny?Všechny tři větve už mají samozřejmě letošní nové přírůstky. Děkuji za rady.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 10.7.2013 11:35

Tady snad trochu lepší fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika