Tamara a Kasandra - vhodnost a podnože



host - 110.201 (?)
27.9.2020 22:21

tez by me zajimalo. Nemel by nekdo radu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 155.99 (?), 10.5.2020 9:46, zobrazeno: 1211x
Dobrý den, uvažují na podzim o zasazení odrůdy Tamary a Kasandry. Jsem úplný začátečník a našla jsem si informace o nich na internetu a rozhodla se. Chtěla bych chrupky, velké a chutné. Každé léto je jím na kila, tuším odrůdy Kordia, Van a Techlovan - nejčastěji asi u nás na trzích. Ztrácím se však v podnožích a když jsem se ptala v zahradnictví tak buď nevěděli, nebyli si jistí nebo jsem cítila, ze se snaží udělat blbou ze mne, protože to předem nevím, když chci sázet strom. Číst umím, ale jak si mám představit velikost stromu na konkrétní podnoži. Nemam prostor na 10 m strom, ale taky zase nechci aby měl 2 metry. Můžete mi prosím někdo poradit jednak o vhodnosti stromů Tamara a Kasandra k sobě a taky jak budou na jednotlivých podnožích veliký a jak budou asi plodit. Případně za jakékoliv další rady budu vděčná. Moc děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.201 (?), 27.9.2020 22:21

tez by me zajimalo. Nemel by nekdo radu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 28.9.2020 10:36

Pro Vás bude vhodná podnož colt, případně gisela. O opylování se mohou postarat stromy v okolí-čím více třešní různých odrůd kvetoucích ve stejný čas jako ty Vaše, tím větší naděje na úrodu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika