Sylvia



host - 108.136 (?) 
2.6.2015 14:59, zobrazeno: 4090x

dobrý den,

mám na malém dvorku 4roky třešeň Sylvia a letos poprvé kvetla a nemá žádný plod. Nevíte je tato třešeň samosprašná? V blízkém okolí myslím žádné jiné třešně nejsou.Popřípadě co s tím.

Děkuji  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.65 (?), 2.6.2015 21:13

Sylvia je cizosprašná. Buď vysadit ještě jeden stromek - vhodný opylovač, nebo jej vroubovat do stávající koruny Sylvie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 5.8.2019 22:37

Koštoval jsem i první matně růžové plody SYLVIE. Není to tak špatné, co říkáte? Velikostně taky dobré, narozdíl od "mrňavé" Diany. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bachmač - (1) - 193.107 (?), 7.6.2021 12:59

Dobrý den, asi před pěti lety jsem sázela sloupovou třešeň Sylvia, která pokaždé kvete prapodivným způsobem. Zatím je malá, takže mám dojem, že ji dostatečně chráním proti mrazu netkanou textilií, ale zdeformované květy mají i krátké stopky a žádný pestík. Letos jsem stříkala na jaře Championem, jestli to není něco houbového, protože letitá a spolehlivá švestka měla vloni něco, co jsem vyhodnotila jako puchrovitost a internet nabídl Champion jako řešení. Zatím nedokáži posoudit, jestli to zabralo, ale třešeň předvedla to samé,, co loni a předloni, kdy většinově, až na pár květů, kvete takto zmrzačeně. Bydlíme v Plzni, v sousedství byl kdysi pískový lom, takže půda bude asi lehká, hnojím kompstem + hnojivy. Dokážete mi, prosím, odpovědět, v čem je problém a jak ho vyřešit?

Děkuji a přeji pěkný den,
Marcela Bedřichová



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika