Sloupovitá odrůda třešní - popř hrušní, švestek, jabloní a drobného ovoce



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 0.74 (?) 
1.2.2008 11:09, zobrazeno: 258172x
Dobrý den,

má prosím někdo zkušenosti s pěstováním sloupovitých odrůd třešní apod??? Mohou se vysazovat na jaře (únor, březen)? Jak je to s údržbou (stříhání, řezání, hnojení). Jelikož bydlím u řeky, obávám se plísní z vlhkosti (třeba rajčata shnijou ještě dříve, než začnou červenat).

Děkuji za reakce

S pozdravem Fanda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 172.35 (?), 4.2.2008 8:18
Taky bych rád nějaké stromky vysázel ale asi nejsou u nás moc známé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 4.2.2008 9:20
Přirozený tvar stromu má jednu výhodu. I když stromům nerozumíte a příliš se o ně nestaráte, příroda mnoho udělá za vás. Letorosty rostou vzhůru, tíhou plodů se větve rozklánějí a růst ze zpomaluje, některé druhy se samozmlazují prosycháním, spadané listí přihnojí půdu, atd.
   Ne že bych tento přístup doporučoval, ale někteří "pěstitelé" na venkovských zahradách takto hospodaří, často docela úspěšně. Čím víc se však  přísný tvar, který chci pěstoval liší od přirozeného stromu, tím více je třeba nastudovat  zásady jejich výživy tvarování a řezu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.74 (?), 4.2.2008 11:08
Děkuji za odpověď, máme menší zahrádku, tak doufám že to bude trochu zpestření a snad budou někdy i plody :-)...

Fanda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.130 (?), 6.2.2008 17:37

Dobrý den.....až vám stromky dorazí...prosím podělte se s námi v jaké kvalitě...chci také objednat...jen nemám zatím odvahu...předem moc děkuji.P.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.74 (?), 11.2.2008 10:08

Dobrý den,

odpověděli, že jako správní zahrádkaři pošlou stromky a ostatní (borůvky apod.) hned jak na to bude vhodná doba k sázení - tak se určitě ozvu a podělím se s Vámi.

Fanda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.74 (?), 14.2.2008 12:42

Zdravím,

tak jsem objednal sloupovitou třešeň Sáru, ostružiník Navaho, víno Nero a Sophia - královna borůvek. Takže až to dorazí, vyfotím a zašlu. (nejdříve se asi budu muset zaregistrovat :-))

To bude letos sklizeň :-)

S pozdravem Fanda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.103 (?), 14.2.2008 13:58

Já  už sloupovitý ostružiník objednala vloni a přišel skutečně skvěle zabalený a krásný stromek. Objednávala jsem u firmy Sieberz. Sleduju ho celou zimu a je v pořádku. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.124 (?), 14.2.2008 16:35

Nenechte se oklamat trošku nevhodnou nabídkou některých firem. Sloupovité odrůdy ovoce neexistují. Vždy se jedná o odrůdu naroubovanou na málovzrůstné nebo zakrslé podnoži. Například žádná Balerina ještě doposud chuťově nepřekonala odrůdy které zde byly uvedeny jako TOP nebo Vaše oblíbené. Věnujte se více podnožím. Bylo tu již mnoho o tomto problému řečeno. Dále nezapomeňte, že se v sadu či na zahrádce lépe brzdí než přidává. Chci tím říci, že je lepší použít např. u jabloně podnož  J - T-E-H a tzv. ji přibrzdit tím, že nemám kapkovou závlahu, neprovádím hnojení na list atd. než vysadit   vyloženě zakrslou podnož např. J-T-E-G nebo Balerinu achovat se k ní jako k miminku. Takovýto stromek při horší péči zakrní a nic s ním již nejde dělat. Rovněž se domnívám, že často nabízené jabloně, broskvoně, borůvky atd. které možno pěstovat v květináči na balkoně za účelem konzumu, nikoliv pro okrasu je jedová bomba, neboť aby stromek udržel takovou násadu ovoce jak nám ukazuje fotografie v katalogu by musel dostávat takovou umělou výživu, že by jeho plody byly naprosto nepoživatelné.

Proto pozor nenechte se oklamat nepravdivou reklamou. Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.74 (?), 14.2.2008 17:09

Jelikož vůbec neznám termíny J - T-E-H ani J-T-E-G apod. dokonce ani nevím co je jaká odrůda, tak to prostě chci vyzkoušet. Jsem laik a v tomto oboru asi laikem zůstanu, přesto mám svoje malé úspěchy a mám z nich radost. Nikdy jsem zásadně nehnojil chemií a nebudu, používám kompost a koňský hnůj. Navíc můj názor je, že když to nebude plodit, tak motorová pila je vždy připravena a za každý pokácený ovocný strom se můžou vysadit dva nové - a třeba jednou vyjde jako na těch upravených letácích. No a jestli stromek stojí 100,-  nebo 500,- to zatím neřeším - cigarety jsou mnohem dražší a hlavně nemám hektary pozemku.

Úrodě zdar...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika