Sloupovitá odrůda třešní - popř hrušní, švestek, jabloní a drobného ovoce



Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?)
3.9.2014 11:38

Ano a já měl tu smůlu, že jsem si koupil 1ks jabloň sloupovitého typu (odrůdu si nepamatuji) a po 8 letech to nikdy nic nemělo a taky to moc nevyroslo . Má to malé listy a tak to  asi  vykopu. Když si vzpomenu, jak to tam lidé kupovali  /u Čáslavi/   po 5 kusech, tak to si dali...

Jarda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 4.9.2014 13:05

nebo chemicky což pro mě byla třeba novinka...to taky neznám. Třeba nám to Standa skusí vysvětlit.

Zajímá mě proč říkáte stromku "keř"...jen pro přiblížení vzhledu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarda.Vysocina - (48) - 162.2 (?), 3.9.2014 11:38

Ano a já měl tu smůlu, že jsem si koupil 1ks jabloň sloupovitého typu (odrůdu si nepamatuji) a po 8 letech to nikdy nic nemělo a taky to moc nevyroslo . Má to malé listy a tak to  asi  vykopu. Když si vzpomenu, jak to tam lidé kupovali  /u Čáslavi/   po 5 kusech, tak to si dali...

Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.2 (?), 3.9.2014 15:53

Jsem na tom podobně. Vnutil jsem do rodiny 3 stromky Starcats a po 4 letech jsou na jednom 3 jabka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 145.137 (?), 4.9.2014 12:00

Taky jsem na Jaře 2013 koupil 4 sloupové jabloně. Letos na jedné se urodili 4 jablíčka z toho jsem 2 na začátku probral. Dám jim tak ještě 3 roky a pokuď nebudou plodit tak šup ven. Mezitím je zkusím pořádně pohnojit a tak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.254 (?), 13.9.2014 0:21

Dobrý večer- teda noc,

existuje také nějaká švestka/ slivoň která moc nevyroste?

Bohužel, místa se mi nedostává, ale rád bych měl na zahradě různorodý mix, na kvantitě mě nezáleží, preferuju konzum pod stromem. 

Díky

Brrouk

P.S. Č. Lepotnici mám, hledám něco pozdnějšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 71.102 (?), 24.8.2016 9:38

Tak moje sloupovitá jabloně: první rok kvetla, 2.rok měla 2 jablíčka, 3. rok 16jablíček, 4.rok byl celkové špatný - žádný jablko, a další rok měla (bohužel jsem to nevážila) nízkou přepravku (+nepočítám nějaké kilo ochutnávek:-)) nádherných červených jablek, chutných. Jako odrůda měli vydržet do ledna. Ještě v březnu byly jako nedávno utržené. Jen mám problém - nikde se nemůžu dočíst co stříhat, které výhony. Vprostřed kmene vrazí klidně 2-3 výhony krásné, tlusté jako vrchlové výhony. Nechat je růst?, ustřihnout na kroužek? Jabloň už má kolem 3metrů. Na podzim jsem ostříhala všechny velké výhony, které i plodily.Když všechny velké výhony ostříhám, je z toho cosi ´vysoké tenké, jen obrostlé listím a krátkými cca 2-3 cm výhonky. Jak na to??? V návodu od p.Chovance, resp.ve všech návodech, co jsem četla, se píše jen o vrcholových výhonech a jejich stříhání. Ale co s ostatními?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.130 (?), 8.9.2016 11:09

zdravím, máte někdo zkušenosti se sloupovou višní? teď sem na ni narazil na internetu a docela by me zajímala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.6 (?), 3.11.2016 19:39

Pravděpodobně jste nečetla důkladně - pan Chovanec přece radí boční výhony ponechat a zakracovat je v květnu -červnu na délku 20-30 cm, terminál zakrátit na požadovannou výšku stromu. Vy jste to udělala úplně naopak. Nevím, jestli stav jaboně ještě napravíte. Přeji hodně zdaru. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 6.1.2018 7:49

Pozeral som video rôzne tvarovanie čerešní, na slaborastúcich podpnikoch foto z tabletu.Dalšia pekná fotka farmara z Au.pestuje 4 druhy čerešní Stella, Lapin, Van, Simone, ale problém je v tom poukazuje v tomto članku, že už pomaly nemá kto oberať v sadoch úrodu.






Takýto sad mať nádhera.
Takýto sad mať nádhera.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 12.10.2020 14:12

V letošním roce ze mně za sloupovitých jabloní udělaly největší radost Goldlane

Goldlane
Goldlane
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika