Sladkovišeň



host - 252.35 (?) 
16.8.2011 20:51, zobrazeno: 6949x
před 65 roky jsme měli hortenzii královskou a dosud si rád vzpomínám na její výbornou chuť a aroma.Dala se jst až teprv přezrála, zesklovatěla a to už pak byla jen na jídlo, byla moc měká, při sklizni by se otlačila.Ale na to právě jsem ji měl.Jíst hned ze stromu.měli jsme ji v teplé písčité půdě u labe.Koupil jsem si vloni stromeček v droždíně, list chytil fleky, opadal a trošku to vyrašilo znova, počkám zda přežije zimu.Dovezl jsem si i stromeček holandské sladkovišně, letos vše omrzlo, tak tam mohu uříznout jedině roub někomu.Pochybuju ale, že by se aromatem vyrovnala hortenzii královské.Tohle téma tady je moc málo kdy.A bílá třešeň taky. Ted tu mám video, kde jsou bílé višně plstnaté.myslel jsem že existují jen červené.Já je ruším, moc trpí plísní mladých větviček.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 208.30 (?), 10.10.2012 12:37

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu týkající se sprašnosti Královny Hortenzie. Je potřeba k tomu mít jinou višeň a jakou? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika