Prořezávání třešně



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?)
21.9.2009 8:03

Můj názor je, že třešně po zapěstovaní mladého stromku není třeba řezat vůbec.  Rostou tak, jak mají. Řežu je pouze v případě potřeby zmenšení koruny. Za optimální dobu považuji čas zrání - je to praktičtější, plody se otrhají na zemi

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Lileas - (1) - 69.213 (?), 20.9.2009 14:12, zobrazeno: 17002x

Dobrý den,
měla bych na vás malý dotaz. Můj otec nechal včera řádně prořezat dvě třešně. Byly to zdravé, vysoké stromy, které nádherně plodily. Původní majitel zahrady je zasazoval a asi nikdy neřezal, každopádně my, co máme tu zahradu víc jak sedm let, jsme je nikdy neřezali. Pán, který mu to dělal, shodil úplně korunu a z větví těm stromům nezbyla ani půlka. Tvrdil, že prý se třešeň má prořezávat, aby zhoustla a měla větší úrodu, navíc že strom má mít maximálně dvě patra. Nerozumím tomu moc, ale přijde mi to dost proti mysli, navíc, když ty stromy byly opravdu zdravé, hodně plodily a ovoce bylo výborné. A husté byly. Nevěřím, že z těch několika větví něco kdy ještě bude. Jednak mi přijde naprosto nevhodná doba a pak ta razantnost.. Co si o tom myslíte?

Dodávám snímky..

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 21.9.2009 8:03

Můj názor je, že třešně po zapěstovaní mladého stromku není třeba řezat vůbec.  Rostou tak, jak mají. Řežu je pouze v případě potřeby zmenšení koruny. Za optimální dobu považuji čas zrání - je to praktičtější, plody se otrhají na zemi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 21.9.2009 13:04

Dost velké zvěrstvo řezat třešně nyní a takovýmto způsobem! Ohledně doby - ořezat větve i s plody a otrhat je na zemi - souhlasím s p. Vysloužilem.

Když už jsou ořezány, pak bych ještě ošetřil rány štěpařským voskem, stromovým balzámem apod.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika