Planá čerešňa



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?) 
27.7.2015 19:01, zobrazeno: 4599x

Ak teraz na jeseň na lúke vykopem planú čerešňu(výška tak 0,8-1,0m) a zasadím si na záhrade, môžem ju na jar vrúbľovať?. Nebude mať stromček dosť roboty s ujímaním?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 27.7.2015 19:44

Teraz, alebo na jeseň? Louka se bude strojně kosit? Kdyby to mělo být ihned, musel byste se pokusit o zachování co největší koř.soustavy, nejlépe s nerozpadlým, přiměřeně vlhkým balem. Taky by bylo lepší odstranit nejstarší listy, středněvěkým omezit listovou plochu na polovinu a po zasazení na trvalé stanoviště důkladně polívat a z jižních směrů stínit. Pokud počítáte s 10tým měsícem a zasadíte stromek správně, nemělo by jarnímu roubování nic bránit. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.7.2015 20:45

Teoreticky vzato, má S.P.CH. pravdu. Ale já bych to tak nedělal. S roubováním nezakořeněných třešní nemám dobré zkušenosti. Pláně výšky 0,8 metru je malý semenáček (nebo odkopek?) sahající ani ne k pasu. Budete-li jej roubovat v polovině jeho výšky, bude srůst 40-50 cm nad zemí. Třešně se mají roubovat v korunce. Proto bych tu Vašu planú čerešňu na podzim vykopal a přesadil tam, kde chcete mít svůj strom. Až zakoření a vyroste do výšky cca 2 metry, naroubujte jej v žádané výšce - pro polokmen ve výši krku. Ujmutí bude bezproblémové a růst rychlý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 29.7.2015 19:44

tak skusim nájsť vyššiu, najlepšie s 2-4 konármi už... a skusim navrubľovať polovicu konárov... a polovicu si nechám ako rezervu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hudos0781 - (34) - 185.18 (?), 2.11.2015 11:14

mal som podobný problém zo stromamy, ktoré som vykopal a na druhý rok som ich chcel zaštepiť, neujali sa. ale raz som sa dočítal že pomáha zakoreňovač, tak som to vyskúšal. v plote nám rástla divá slivka, keď sa mi ju podarilo vykopať tak som jej úplne zničil koreň. neostali tam žiadne tenke korienky a hlavný koreň bol skoro uplne odseknutý, ale napriek tomu som ho zasadil, ale pred tým som ten zvyšok koreňa poriadne posypal práškovým zakoreňovačom. no a v jari stromček začal normálne rásť ale keďže nemal dobru koreňovú sústavu tak som ho celý zrezal a iba na taky asi 40 cm kmeň som ho zaštepil a teraz mám normálne krásnu ringlotu. a odvtedy stále keď vykopem nejaký stromček alebo ho aj kúpim zo záhradkárstva tak pred zasadením mu poriadne posypem korene zakoreňovačom z každej strany a až tak ho zasadím. stromčeky sa rýchlejšie zakorenia a v jari sa už dajú normálne zaštepiť 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 2.11.2015 13:16

Mám dojem, že jste nepochopil funkci toho vašeho "zakořeňovače", ten se používá když tam ždádné kořínky nejsou, když tam jsou kořeny neúplné, tak jem ten váš "zakořeňovač" asi tak potřebný, jako je mrtvému potřebná deka.

To že se vám přesazovaný stromek neujmul mělo jistě jinou příčinu, nevíme jak moc jste stromek ostříhal, jak jste ho zaléval, atd...

Ještě k tomu vašemu  "zakořeňovači", v životě jsem to nepoužil a to jsem už vysadil sta možná tisíce stromků a keřů a neujmulo se jich jen pár. Můžete mi zkusit naznačit, co dělám špatně, že se mi to ujímá bez toho vašeho "zakořeňovače"?

A ještě taková drobná poznámka, obecně je ten váš "zakořeňovač" znám pod jiným názvem, ale já jsem velmi inteligentní a dodedukoval jsem si co pod vaším názvem myslíte..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 36.204 (?), 23.1.2016 23:53

Vola sa to stymulator rastu a pouzivam to aj ja ked odseknem koren alebo idem zakorenovat odrezok je to " filter" aby sa do rany nedostala hlina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika