Ochrana třešní před ptactvem



host - 136.34 (?)
11.6.2009 21:15

Pro 76.151:35 let stará třešeň,žebřík 8,5,já 2m, nade mnou další 2m.Raději jsem ji vyhodil, zabrala by půlku zahrady.

CDčka mi nepomohly.Uvažuji vystříhat z černého papíru siluety dravců, něco jako měla ODS na plakátech.Přivázat do koruny 2-3 latě, aby vyčnívaly ven, na ně pověsit siluety.Normálně rád přenechám kosům část úrody, šel bych i na půlku, ale dělit se bratrsky, to ne!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 77.79 (?), 24.5.2009 16:26

Děkuji, s těmi provázky mi to připadá moudré. Vyzkouším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 128.44 (?), 24.5.2009 19:59

Takhle jsem kdysi chránil rybízy proti vrabcům, kteří vyklovávali pupeny. Akorát to byly bílé nitě. Fungovalo to. Ovšem že bych to omotal kolem Napoleonovy, která vyrostla až do nebe a je široká jak bejk, mě vůbec nenapadlo. Na rybíz došáhnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.226 (?), 25.5.2009 6:59

zatial najučinnejšie sú CD-čka... minulý rok som tu o tom písal, ale... pozbiera ť nejaké CD-čka, deti a vnuci toho teraz majú mraky... priviazať na obyčajný špagát 3/4m po jednom kuse na každý koniec, a nahádzať zopár na viacej stromov... vánok spôsobuje pohybom záblesky... spoľahlivo chráni... minulý rok ostali na strome aj tie ku ktorým som sa ja nedostal... tam zhnili a nemali z nich nič ani špačci / škorce / ani ja :)))...potom to postupne opadá... takže si na nich nezvyknú a na budúci rok nahádžem znova... susedove čerešne už do piatka zožrali v troch záhradách tak za tri hodiny... bolo ich snáď 500 ks.../špačkov/ až včera nahadzovali CD-čka aby aspoň ostatné zachránili... Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 31.5.2009 14:40

Zdravím Vás všechny. Máte zajímavé návrhy, ale jeden tu ještě nepadl. Můj známý má bílé třešně (spíš krémové barvy, na slunci s růžovým líčkem). Koupil to jako duotřešeň u Starkla nebo Bakkera. Jsou veliké a chutné. Myslím si, že ptáci čekají až to dozraje, a ono se toho nedočkají. Právě letos chci od nich rouby.  S pozdravem Vojta se selským rozumem. p.s. možná nemám pravdu, zelené hrozny také sežerou. Možná někdo s tím má zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 21.6.2009 23:32

Pane host 25.2. Ta světlá třešeň se jmenuje Napoleonova. Ještě světlejší byla žlutá jménem Chlumecká. Mé zkušenosti jsou takové, že když špačci sežerou ranné třešně, odletí do jiných lovišť, kde právě dozrávají ty pozdnější. Na tu Napoleonku se však vrátí, když je jinde sklizeno. Navíc Napoleonova u nás patří mezi pozdní odrůdy a jako taková bývá napadána červivostí a mimo to silně trpí praskáním a následným hnitím plodů ve shlucích. Třešně u nás jsou adrenalinová záležitost k neuhlídání. Navíc jsem byl minulý týden poblíž Višňové u Příbrami, kde příbuzným dozrával strom tmavých třešní a ani špaček. No nezáviděli byste taky?

Pro ostatní účastníky diskuze. Hašteříte se tu jako ti špačci na stromě, ale kloudnou odpověď jsem nenašel. Asi neexistuje. První tazatel se ptal kde sehnat síť a co jste mu poradili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
voborsky - (8) - 69.167 (?), 11.6.2009 19:51

Dobrý den,

CDcka respektive lesklá z obou stran (nepotištěná) s úspěchem používám 5 let. Nicméně uplně nejlepši strašák ptáků je naše kočka. :-)

Pěkný den JV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.34 (?), 11.6.2009 21:15

Pro 76.151:35 let stará třešeň,žebřík 8,5,já 2m, nade mnou další 2m.Raději jsem ji vyhodil, zabrala by půlku zahrady.

CDčka mi nepomohly.Uvažuji vystříhat z černého papíru siluety dravců, něco jako měla ODS na plakátech.Přivázat do koruny 2-3 latě, aby vyčnívaly ven, na ně pověsit siluety.Normálně rád přenechám kosům část úrody, šel bych i na půlku, ale dělit se bratrsky, to ne!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hloupej sedlák - (17) - 110.70 (?), 1.9.2014 11:38
Mám 4 Kamčatské borůvky a věřil jsem CDčkám. Ale ty mou důvěru zklamaly, a plody během jednoho dne zmizely. Od té doby je otrhám o pár dní dřív než si jich ptáci všimnou. Sice nejsou ideálně zralé, ale mám je!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 1.9.2014 12:05

Žádné CD, a snad i zvukové plašiče nejsou tak účinné, jako sítě.Teď si přectavte, že v noci okolo zv.plašiče prolétne nějaký pták, nebo latopyr.Nevím, zda je to nějak ošetřeno, když zv.plašič zapomenu na noc vypnout, abych pak sousedy nerušil.

Před časem jsem pospojoval 6ks sítí 2x10m na vysokokmen třešně.Nyní jsou už v prodeji i 4x10m.,nebo jiné rozměry.Na keříky zahradních borůvek stačilo ze sestříhaných zbytků pospojovat jednu, která má cca2x2m.,nasadit na konstrukci, a zespoda utěsnit, protože kosáci jsou ráno hladoví, a když je nic neruší, podlezou pod síť.Špačci za třešněmi pod okraje sítě nepodletí,jsou ostražití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 1.9.2014 12:32

Někdy před necelým měsícem jsem chtěl sklidit jeden keř arónie, ale jelikož jsem měl dost práce, tak jsem se rozhodl nechat to až na další týden. Chyba - keř do posledního plodu sklizený i přes to, že byl 2× poctivě obalen sítí. Příště dám asi záclonu nebo netkanou textilii. Ani nevím, jací opeřenci si to užili. 

(Snad to nebyli moudivláčci wink).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika