Ochrana před škůdci třešní a višní, ale i jiné úrody ovoce



host - 65.144 (?)
22.12.2013 14:26

Na jare jsem vysadil kanadskou boruvku Rubel, puvodni prirodni odrudu. Nechal jsem na ni jen par plodu, na hodnoceni je velmi brzy, ale chuti se velmi blizila nasim boruvkam. Vcelku pekny popis 21-ti udajne nejlepsich odrud vcetne odrudy Rubel je zde. J.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.38 (?), 21.12.2013 13:19, zobrazeno: 14139x

 Je zimní čas, zahrada a její obyvatelé mají pauzu. teď mi syn nabízel stará CD jestli je na něco nechci. Vezmu je na zahradu, na plašiče do koruny třešně. Bohužel mám tu zkušenost, že fungují tak dva či tři dny. Proto je do koruny věším až v momentě, kdy se žravá havěť na strom stěhuje. Abych měl nějaký čas na to, otrhat si tu svou část úrody. Když mám dost, ať si ovoce užijí i jiní... Jak to řešíte jinde?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.208 (?), 21.12.2013 15:44

Pred pár rokmi žena obetovala peniaze a kúpila v Tescu celý balík nových čistých nenapálených DVD a zavesila na šnúrky. Výsledok bol podobný ako u p.Ivana. Všežraví kosi- kedysi lesní vtáci -sú už tak drzí, že neodletia ani po pristúpení na vzdialenosť 1-2 metrov. Iba sa prikrčia. Najviac trápenia robia nielen kradnutím úrody- prvých čerešní, jahôd, čučoriedok, hrozna..., ale neustálym rozhrabávaním borového mulča a píniovej kôry. Každý deň môžeme zametať chodníky. Aspoň že cez zimu si dajú na chvíľu s hľadaním červíkov pokoj.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 21.12.2013 16:29

Pokud není zmrzlá zem, tak kosi pokračují v rozhrabávání mulče neustále. To znamená i v zimě. Alespoň tady ano. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.208 (?), 21.12.2013 21:55

Už asi 2 týždne som kosov nevidel, odleteli zrejme do centra mesta alebo do blízkych opustených záhrad. Dekoratívne kusy píniovej kôry sú teda na svojom mieste. Možno im okrem ranných prímrazkov prekáža aj náš kocúr Šmatlafúzik? Keď prikryje kôru pokrývka snehu, bude od drzých kosákov na pár týždňov pokoj. Cez leto ich je okolo domu naraz aj niekoľko, skrývajú sa pod tujami a kríkmi viniča. Keď niesme doma, majú klídek a pohodu a môžu spokojne hrabať a klovať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 21.12.2013 22:25

Kos je příčinou, proč jsem zrušil skoré třešně a z Kamčatského zimolezu nebyla dozrátá ani bobule. Podobně lískové ořechy. Co nezkazil nosatec to vzali ořešáci a sojky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 21.12.2013 22:51

Mně kamčatský zimolez plodí prachbídně. Mám tři keře, ale je možné, že se jedná o jednu a tu samou odrůdu a zřejmě potřebuje jiného opylovače. Je to ale velmi chutná "borůvka", takže škoda. Taky Vám, díky teplému listopadu, začal v tomto měsíci už kvést?  Normálně kvete až brzy na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.208 (?), 21.12.2013 23:18

Zemolez kamčatský potrebuje k lepšej rodivosti, podobne ako kanadské čučky, ďalšieho opeľovača- inú odrodu či semenáč. Mám ich vysadené v tienistom a vlhkom mieste. Rodia priemerne a dosť trpia puklicami na kôre. Chuť je dosť zvieravo trpká. Nazbierané plody je preto dobré pred konzumáciou zmiešať s cukrom. Je zaujímavé, že modré pretiahnuté bobule- prvé zrelé ovocie v záhradke- naším kosom nešmakuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 21.12.2013 23:31

No navinulejší chuť mají, ale zase se zdají aromatičtější (výraznější), tedy borůvkovější, než staré kanadské borůvky, co jsem dříve pěstoval. Ty byly sladší, ale zato borůvkově mdlejší, než tento zimolez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.208 (?), 22.12.2013 9:07

Kanadské čučoriedky mi vzhľadom a chuťou tie pravé, ktoré sme zberali napr. na Martinských Holiach či na hrebeňoch Malej Fatry, skutočne pripomínajú. Viac či menej- podľa odrody, sa čučoriedkovej chuti divo rastnúcich čučoriedok približujú. Sú k nim najbližšie aj po botanickej stránke. Horkastá Kamčatská "čučoriedka" ani sladko mdlá Indiánska čučoriedka (Amelancher) mi však chuť ozajstných čučiek nepripomínajú ani v najmenšom. V sekcii Drobné ovocie jeden pestovateľ uvádzal, že naprostá väčšina pestovateľov má v svojej záhradke netypický kultivar zimolezu. Ten pravý- pochádzajúci z Kamčatky, ktorý chuťou trochu pripomína čučoriedky (Vaccinium), sa vidí iba vzácne.,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.144 (?), 22.12.2013 14:26

Na jare jsem vysadil kanadskou boruvku Rubel, puvodni prirodni odrudu. Nechal jsem na ni jen par plodu, na hodnoceni je velmi brzy, ale chuti se velmi blizila nasim boruvkam. Vcelku pekny popis 21-ti udajne nejlepsich odrud vcetne odrudy Rubel je zde. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika