Na ptáky jsme krátký



Stránky: 1,  2   
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 131.193 (?) 
27.5.2018 16:53, zobrazeno: 4108x

Tohle za našich mladých let nebývalo. Asi sem tyto móresy přitáhli ptáci z jihu. Dnes špačci a kosi likvidují úrodu třešní systematicky a ve velkém.

Karešova
Karešova
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.5.2018 17:55

Před týdnem jsem se divil, jak to, že ptáci nechávají první třešně bez povšimnutí, zatímco v minulých letech ožírali ještě nedozrálé plody. Včera se to změnilo. Přilétlo veliké hejno špačků a za chvíli bylo po Rivanech.
    Nicméně i za mladých let to bývalo. Rychlice kvůli ptákům nemělo vůbec smysl pěstovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 27.5.2018 18:04

Bývalo, ale určitě ne tak jak nyní, aspoň u nás. Na jabloni zpíval kos - jeden. Dneska se jich na trávníku rve pět a z keře révy vyletí čtyři, když jdu kolem. A to ta réva není tak moc stará, kolem dvanácti roků. A sklízíval jsem z ní kbelík hroznů. Dneska bych bez pytlíků sklidil akorát třapiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.250 (?), 27.5.2018 21:03

Jsem stejného názoru, že co je moc je moc. Zničené třešně, zimolez kamčatský, sladký rybíz, jahody a naklované jablíčka. Na vedlejších stromech sídlí několik párů strak, bezpočet strakapoudů. Kosů a drozdů nedpočítaně a sem tam přiletí i špačci (na Valašsku dříve nevídané). Lískové ořechy zlikvidované sojkami, ořešáky zbytek veverky a něco málo kuny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 27.5.2018 21:35

To máte pravdu, s rybízem nikdy problém nebyl, v posledních letech musím chránit i ten. A přiznávám, že mě to celé čím dál míň baví. Ptáci, srnci, zajíci, slimáci. Prakticky není na zahradě produkt, který by něco nežralo a neničilo. není z toho žádná radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 27.5.2018 20:15

Asi to není všude stejné. V naší obci dávají kosi a špačci (narozdíl od červíků) přednost opadaným moruším, které jsou sladší. Bohužel, auta mají pak černé skvrny od ovocného trusu. Dneska jsem trhal třešně a žádná nebyla naklovnutá. Jen ty napíchnuté hnijí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 136.165 (?), 28.5.2018 12:35
Vloni jsem nakoupil makety balabánú a havranú. Prozatím klid... Pozor na weby, které chtějí i 3000 Kč za kus plastiku, já nakoupil za cca 150 Kč kus.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 28.5.2018 12:47

Nevím co je balabán?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 28.5.2018 13:30

Můj soukromý názor: vesnice už není co bývala. Psi a kočky nepobíhají volně, v každém domě bylo hospodářství a kolem plno potkanů, tchořů, kun, lasiček. Teď vadí všechno. Sousedova kočka mi chodí kálet do zahrady - zničit kočku, kuna na půdě... katastrofa, tchoř snad už ani není... Porušil se přirozený běh. Kočky chytaly potkany a lasičky, tchoři sousedům slípkywink a všichni společně chytali myši, vybírali hnízda a likvidovali ptactvo. Ptáčky mám ráda, nezabila bych mouchu, ani jsem nebyla nadšená, když ptáčka přinesla kočka, ale kosů, drozdů... už máme v zahradě snad víc než kytek... První třešně našli až ve chvíli, kdy už jsme měli sklizeno a bylijen tam, kam jsme nedosáhnuli, druhou třešeń probírají postupně. A ano, kdyby alespoň sežrali a hotovo a ne naklovávali všechny. Jahod si, na rozdíl od loňska, zatím vůbec nevšímají, asi mají něco lepšíholaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 136.165 (?), 28.5.2018 14:17
U nás na vesnici volně pobíhají už jen kočky a nedávno jedna slípka, dokud ji můj pes, podobný tasmánskému čertu neoškubal (mohu zapůjčit). Ovce, kozy, krávy nejdou vidět. Nedávno měl soused posledni kravku na vesnici, prasata už asi jen dvě rodiny a kdo má ještě micáky a slipky, nevím. Jsem poslední parcela na kraji vesnice, mí tři hafani běhají na volno, ale se mnou pod dozorem, po vesnici jen na vodítku. Tasmaňák doma občas uloví hrdličku či kosa, když se slétnou napít k jezírkám. Ale ptactva je opravdu požehnaně, je radost pozorovat jejich koupele v jezírkách, v zimě boj o semínka či maso. Velkým problémem jsou kosi a špačci, ale to řeším maketami dravců. Myši, krtky a další hodavce likviduji sám, s plchy žiji v simbióze, ikdyž občas chrápou hlasitěji než já.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika