Mladá třešen



host - 107.18 (?)
12.9.2018 14:16

mne udelala gisela 5 uplne to same, fur ne a ne se vetvit..no nic si z toho nebudeme delat, muzeme bejt radi ze sem ji dari a zakorenila. Příští rok na jaře zopakujte povysadbovy řez, posilam link kde najdete jednoduche materialy jak postupovat pri vysade, prvnich letech a pri dospelem stormu v zavislosti na tvaru (super stihle veretno, stihle vreteno apod..)

Odkazy

PavelJC

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 248.11 (?), 26.8.2018 21:11

Dřívko nebo zatížení na větvičce nechte, pokud výhon nezdřevnatí. Špičku výhonu stejně při řezu odstřihnete. Nezapomeňte při řezu, že poslední pupen ponechaný na větvičce by měl směřovat z korunky ven (kterým směrem roste pupen, tím směrem z něj poroste budoucí větvička).  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
miragw - (9) - 177.63 (?), 27.8.2018 18:49

Děkuji Lído,  ponechám 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.250 (?), 26.8.2018 22:25

Tento stromek je zralý na založení nové korunky. Chyba byla udělaná po výsadbě, to je vidět a bylo ponechané moc pupenů, které stejně vysleply. Příští rok na jaře dát fotku a uděláme nový řez na rovnováhu aby tlak živin byl stejný do každého pupenu ze kterých se budou tvořit kostrové větve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
miragw - (9) - 177.63 (?), 27.8.2018 18:43

díky za tuto info.. hold chybama se člověk učí a hold jsem už koupil co je videt.. netroufal jsem si jej jakkoli upravovat.. po koupi zasazení

takže vetévku tedy lehce zatížím a ponechám vše do jara pak bych zde vložil foto jak to vypadá a doufám že s vašimi radami přátelé se stromek podaří nějak dát do podoby jak by měl vypadat pro další jeho rust.a vývoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 101.116 (?), 12.9.2018 8:08

Mám skoro stejný problém. Protože mám malou zahrádku, rozhodl jsem se zakoupit třešeň špičák Narana na podnoži Gisela 5. K mému překvapení tato třešinka narostla ze 60 cm na více než dva metry. Volal jsem prodejci zda je možné takový přírůstek na této podnoži za necelý rok? Bylo mě řečeno, že má asi dobré podmínky a mám ho příští rok sestříhnout na požadovanou výšku ca 1m. Jak je vidět na snímku, ve vrcholové části už rozvětvuje. Má cenu tento stromek znova seříznout víc než o 1 m? Co se týč podmínek tak si také nejsem jist, protože mám na pozemku ca 20 cm zeminy a potom samý jíl. Pro stromek jsem vykopal díru asi půl metru v průměru a 50 cm hlubokou. Prosím o radu, zda tuto třešeň řezat dle návodu prodejce nebo nechat?

Třešeň Narana na podnoži Gisela 5 první rok
Třešeň Narana na podnoži Gisela 5 první rok
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 101.116 (?), 12.9.2018 8:11

Rozvětvení vrcholu třešně.

Rozvětvení
Rozvětvení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 12.9.2018 11:37

Letošek není standart. Já mám spíš obavu, že je stromek nesprávně zasazen-kde má místo štěpení? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 101.116 (?), 12.9.2018 12:09

Jsem začátečník. Proto se ptám místo štěpení je shodné s místem roubování? Pokud ano, tak je 10 cm nad zemí.Špičák byl dlouhý 70 cm a z posledního očka vyrostl do současné výšky 220 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 12.9.2018 12:32

Tím štěpením se rozumí i roubování, ale nadzemní část Vašeho stromku-plodná-ušlechtilá, ta, která dává odrůdové jméno vznikla nejspíš očkováním. Toho letošního bujení se neděste, nic teď nezkracujte-to nechejte až na jaro. Já-a bude mi to možná vyčítánocheeky, Vám doporučuju poskytnout stromku jiný-dřevěný, plastový nebo kovový-hladký kůl, ke kterému svou třešínku volně-pružně, se zachováním asi 10cm odstupu a bez zaškrcení uvážete. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.18 (?), 12.9.2018 14:16

mne udelala gisela 5 uplne to same, fur ne a ne se vetvit..no nic si z toho nebudeme delat, muzeme bejt radi ze sem ji dari a zakorenila. Příští rok na jaře zopakujte povysadbovy řez, posilam link kde najdete jednoduche materialy jak postupovat pri vysade, prvnich letech a pri dospelem stormu v zavislosti na tvaru (super stihle veretno, stihle vreteno apod..)

Odkazy

PavelJC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika