Majovky 2019



Ugro - (12) - 240.30 (?)
21.5.2019 21:00
Vypada to na super polohu, napovida tomu i lonska doba zrani. Tip pro me chutove i velikostne top z ranych je kasandra, plody vetsi nez burlat se stejnym chutovym budetem, jedine co se ji da vycist, ze je nachylna na praskani plodu do desti.minuly rok tak 20 procent popraskalo, ale i pres tento neduh ji povazuju za obrovskou dobrotu.regina bude docela podobne krizeni jako u kariny tusim.na co u vas skoncila?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 59.105 (?), 21.5.2019 21:35

Ja mám Merchat na podpníku Gisele5 Plody sú stredne veľké, srdcového tvaru a sfarbené do tmavohneda-červena, dužina je pevná (chrupka), šťavnatá a chuť sladká, lahodne aromatická, rodí pravidelne vlani dozrela okolo 20. mája, tento rok to bude asi až začiatkom júna. Nadm. výška 340m. Nevýhoda- musím dávať sieť- ako skorá príliš chutí drozdom.

                                   Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 22.5.2019 10:26

a je to Merchat? Na webu píšou, že Merchat dozrává v 6 třešňovém týdnu jako polopozdní?! Já bych chtěl ranou, na později mám Kordii

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 21.5.2019 9:53

u mna je uz po Rivane, zacal praskat, tak som dal sietku dole a vtaciky sa krmia :)

minuly rok boli prve plody 7.5, tento rok cca o tyzden neskor. lokalita Nitra, juhozapadny svah, celodenne oslenenie.

burlat a karesova (obe na mahalebke) este neplodia, techlovan a kordia (gisela5) maju nasadene celkom fajn, regina skoncila minuly rok - regina ma velmi chutne a kvalitne plody, zial zreju v case ked sme uz ceresni prejedeni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ugro - (12) - 240.30 (?), 21.5.2019 21:00
Vypada to na super polohu, napovida tomu i lonska doba zrani. Tip pro me chutove i velikostne top z ranych je kasandra, plody vetsi nez burlat se stejnym chutovym budetem, jedine co se ji da vycist, ze je nachylna na praskani plodu do desti.minuly rok tak 20 procent popraskalo, ale i pres tento neduh ji povazuju za obrovskou dobrotu.regina bude docela podobne krizeni jako u kariny tusim.na co u vas skoncila?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 22.5.2019 10:00

tento rok mi u rivanu prasklo 75% plodov, ale je na zaciatku roviny hned pod svahom, takze vody ma teraz fakt vela.

regina skoncila vykopana a uvolnila miesto berlepschovej renete

regina je neporovnatelne lepsia ceresna ako rivan a aj napriek tomu je o rivan a skore ceresne doma vacsi zaujem.

kto planuje len jednu ceresnu, rivan neodporucam, to uz skor reginu, idealne kordiu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 3.23 (?), 22.5.2019 13:47

Rivan mám naroubovaný na Coltu - vyholuje, mizerný odkvět a z toho pár plodů, které sklidí opeřenci ještě dříve než dozrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ugro - (12) - 234.176 (?), 24.5.2019 21:38
U me taky bida, 75 procent praska, zbatek se zacina vybarvovat, uvazuju zda ma slysl davat sitku na tech par plodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ugro - (12) - 234.176 (?), 24.5.2019 21:44
Je pravda, ze na coltu je hodne tezko k dostani, mozna to ma sve duvody. Ja ho mam na mahalebce u vody, takze ne nejak dobra kombinace (jiny jsem nesehnal) ale docela vypada ze prosperuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 26.5.2019 20:54

Včera šlo ze stromu těch pár plodů Rivanu a také první Kaštánky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.6.2019 18:49

Dozrála mi nějaká srdcovka. Škoda, že nevím, jaká. Plody jsou velmi atraktivní, ale je jich málo.

Srdcovka
Srdcovka
Srdcovky
Srdcovky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika