Má cenu ještě sbírat rouby



host - 82.10 (?) 
19.2.2019 21:48, zobrazeno: 2964x

Dobrý den,

má cenu v tuto dobu ještě sbírat rouby ze stromů a ty následně naroubovat na podnož?

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.2.2019 5:04

Rouby má cenu odebírat a hned roubovat. Mírně zvětšené pupeny jsem zatím zaregistroval jen na nejrannějších meruňkách a lískách. Ale jsou stále použitelné.

Pupeny na meruňce Tsunami
Pupeny na meruňce Tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.2.2019 8:19

Rouby jádrovin můžeme odebírat v pohodě, dokonce i za měsíc, dokud nebudou viditelně narašené.
U peckovin je to horší. Ty už bych měl radši nařezané. Jde je jistě nastříhat i nyní, nicméně s prosincovými rouby mám ujímavost vyšší. Určitě jde - jak píše Mimmo - rouby odebírat a hned roubovat. Mně přijde lepší, když je mezitím nějaká prodleva, aby podnož měla před roubem určitý náskok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 20.2.2019 8:28

Kdysi jsem potřeboval rouby třešní. Paní v Sempře mi říká, já se podívám jak jsou narašené, jestli se dají ještě odebrat. Byla polovina října. Ujímavost sice byla horší, ale celkem uspokojivá. Ale tak, čím dřív, tím líp. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 20.2.2019 15:40

Byla polovina března, ne října. Měl bych aspoň po sobě vše řádně přečíst. Když se nechají po ustřihnutí nějaký den ležet pod stromem, bude to lepší. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 20.2.2019 16:14

rouby jádrovin teprve budu odebírat. Také je skladuji, zvlášť, když je odeberu v nížší nadmořské poloze a roubuji v předhůří, kde podnože ještě v tu dobu nejsou narašené. Angrešt a rybíz na meruzalku jsem rouboval včera, třešeň před týdnem. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.230 (?), 21.2.2019 18:52

ja som teraz v sobotu odstrihol vrúble priamo zo stromu a naštepil som ich u mňa na záhrade. štepil som čerešne a ringlotu technikou - kopulácia a chip budding. sám som zvedavý aký bude výseldok. teraz cez víkend u nás hlásia mrazy. dúfam, že im to neublíži. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika