Má cenu ještě sbírat rouby



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
20.2.2019 5:04

Rouby má cenu odebírat a hned roubovat. Mírně zvětšené pupeny jsem zatím zaregistroval jen na nejrannějších meruňkách a lískách. Ale jsou stále použitelné.

Pupeny na meruňce Tsunami
Pupeny na meruňce Tsunami
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 82.10 (?), 19.2.2019 21:48, zobrazeno: 2972x

Dobrý den,

má cenu v tuto dobu ještě sbírat rouby ze stromů a ty následně naroubovat na podnož?

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.2.2019 5:04

Rouby má cenu odebírat a hned roubovat. Mírně zvětšené pupeny jsem zatím zaregistroval jen na nejrannějších meruňkách a lískách. Ale jsou stále použitelné.

Pupeny na meruňce Tsunami
Pupeny na meruňce Tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.2.2019 8:19

Rouby jádrovin můžeme odebírat v pohodě, dokonce i za měsíc, dokud nebudou viditelně narašené.
U peckovin je to horší. Ty už bych měl radši nařezané. Jde je jistě nastříhat i nyní, nicméně s prosincovými rouby mám ujímavost vyšší. Určitě jde - jak píše Mimmo - rouby odebírat a hned roubovat. Mně přijde lepší, když je mezitím nějaká prodleva, aby podnož měla před roubem určitý náskok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 20.2.2019 8:28

Kdysi jsem potřeboval rouby třešní. Paní v Sempře mi říká, já se podívám jak jsou narašené, jestli se dají ještě odebrat. Byla polovina října. Ujímavost sice byla horší, ale celkem uspokojivá. Ale tak, čím dřív, tím líp. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 20.2.2019 15:40

Byla polovina března, ne října. Měl bych aspoň po sobě vše řádně přečíst. Když se nechají po ustřihnutí nějaký den ležet pod stromem, bude to lepší. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 20.2.2019 16:14

rouby jádrovin teprve budu odebírat. Také je skladuji, zvlášť, když je odeberu v nížší nadmořské poloze a roubuji v předhůří, kde podnože ještě v tu dobu nejsou narašené. Angrešt a rybíz na meruzalku jsem rouboval včera, třešeň před týdnem. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.230 (?), 21.2.2019 18:52

ja som teraz v sobotu odstrihol vrúble priamo zo stromu a naštepil som ich u mňa na záhrade. štepil som čerešne a ringlotu technikou - kopulácia a chip budding. sám som zvedavý aký bude výseldok. teraz cez víkend u nás hlásia mrazy. dúfam, že im to neublíži. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika