Která třešeň kvete na prvního máje?



host - 167.138 (?) 
24.4.2019 7:45, zobrazeno: 2158x

Můžete mi poradit, která třešeň/višeň/sakura kvete zhruba okolo prvního máje? Může být okrasná nebo i plodná. Je to pro veřejnou výsadbu, abychom podpořili zamilované a nebylo už všechno odkvetlé ;)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 24.4.2019 8:21

Ta co roste v horách. wink

Ne, vážně, doba kvetení se řídí především počasím, a poslední teplé roky kvete všechno dřív. Když dáte větvičku do tepla, vykvete kterákoli třešeň v prosinci - viz. "barborky".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.138 (?), 24.4.2019 8:24

Ano, to vím, ale i tak mám na zahradě několik třešní a kvetou od začátku dubna do teď. Takže hledám takovou, která přirozeně kvete až koncem dubna...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 24.4.2019 8:34

Ale ono to "přirozeně" je různé podle klimatu lokality! Jindy pokvete ta stejná třešeň v Mikulově, a jindy na Valašsku. Hledáte nejpozději kvetoucí třešeň? Podle doby zrání (pokud koreluje s dobou kvetení, nevím) jsou nejpozdnější třeba Regina, Karina, Sweetheart, Hudson. Já mám ale vysazené třešně tak, abych zráním pokryl maximum léta, přesto všechny kvetou v podstatě ve stejnou dobu. A to i staré stromy v okolí. V tuto chvíli jsou už všechny odkvetlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika