Královna Hortenzie



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
xenon86 - (20) - 165.234 (?) 
7.5.2009 9:31, zobrazeno: 45780x

Dobrý den,

četl sem, že Královna Hortenzie patří k nejchutnějším sladkovišním. Dočetl jsem se zde však, že není samosprašná. Jaké tedy zvolit opylovače?
Z višní máme na zahradě jen Morelu Pozdní.

Děkuji :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 7.5.2009 22:13

Královna Hortensie je skutečně velmi chutná a přitažlivá odrůda. Nepatří však mezi nejúrodnější. Sám jsem ji nikdy nepěstoval, ale míval ji kdysi soused. Jako opylovač poslouží i třešeň. Pokud je máte na zahradě, či v sousedství a protože v posledních letech všechno kvete téměř najednou, myslím, že s opylením nebudou problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.6.2014 18:35

Tak se mi zdá, že jsem byl nějakými školkaři zase napálen. V tuto dobu Královna Hortenzie asi zrát nemá, co říkáte? Spíše to vypadá na ten raný Meteor, ten by mohl dozrávat těsně po Karešově, která stojí nedaleko. Královna by mohla dozrávat zhruba s Érdi bötormö.


"falešná" Královna Hortenzie?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.6.2014 20:29

Co si pamatuju (už ji nemám), její plody byly bledé a spíš delší než širší. A pecka se vytrhávala z plodu spolu se stopkou. Zralé plody měly otlačeniny jak se navzájem dotýkaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.6.2014 21:00

Tuhle neoddělitelnost stopky a pecky jsem už u nějakých višní zažil. Pokud jde o Královnu Hortenzii, tak mně zbývá doufat, že se jedná jen o záměnu s vedlejším Meteorem, který má stopku delší a může být i podlouhlý. Stejnou naději mám u podzimní zásilky meruněk a broskvoní, ale kdo ví, co to vlastně poslali. Teď aby člověk čekal, co z těch stromků "vyleze". Jinak Kuky psal, že má dost třešní, ale tady je to už pár let mizérie. Přitom násada ostatního ovoce je nadprůměrná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 2.6.2014 21:05

Ona ta neodlučitelnost pecky od stopky je pro mne spíše výhodou. Stačí za stopku zatáznout a v puse zůstane pouze lahodná dužnina. Včera jsem ochutnával první plody Královny - do týdne bude zralá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.6.2014 21:40

To máš (te), Honzo, naprostou pravdu. Taky jsem tenkrát nebyl proti. Teď jsem trochu zakolísal s tou Královnou, ale ona vypadá opravdu na fotkách v atlasech jinak. Její zralost se uvádí na přelomu června a července.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 2.6.2014 21:42

Do týdne? To je zvláštní ta moje bude zralá odhadem tak za měsíc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.102 (?), 3.6.2014 14:25

Moje bude zrát též za měsíc, plodů opět pár. V okolí už jsou vysazeny menší třešně i višně, tak jsem zvědav, kdy se opylení zlepší.

Plody bledo-oranžové, delší stopka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 3.6.2014 22:20
Tak jsem našel fotky z 11. června roku 2011 a plody už byly zralé. Dnes jsem se byl na strom podívat a pár nejzralejších jsem snědl. Bohužel neměl jsem čím fotit. Zřejmě bude rozdíl v době zrání způsoben teplou polohou ve vinici. Mám i jeden mladší stromek a ten je v dozrávání plodů výrazněji pozadu.
foceno 11.června 2011
foceno 11.června 2011
celkový pohled
celkový pohled
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika