Královna Hortenzie



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?)
20.6.2017 17:38

Kvalitní fotku této naprosté višňové lahůdky (pokud je řádně vyzrálá a sladká), má výše ve vlákně Honzik. 

Královna Hortenzie
Královna Hortenzie
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 17.5.2016 21:54

Mám Hortenzii ve vinohradě a kousek vedle i v sadě. Tady vždy hojně plodí a není s opylením problém. Okolo jsou třešně a zřejmě i nějaká višeň. Další strom mám na zahradě a tady vždy dozraje jen pár plodů, ačkoliv strom kvete bohatě a úly jsou pár metrů.  Višeň je kousek vede a soused má i nějakou mladou třešeň. Opravdu nevím čím to, že opylení je tak špatné. Možná až okolní stromky zesílí a budou mít víc květů, tak se to zlepší. Že Hortenzii opyluje třešeň - tomu bych klidně věřil. Tolik moje zkušenosti, třeba se ozve někdo znalejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 17.5.2016 22:47

Honza je věrným pěstitelem Královny Hortenzie. Díky, Honzo, za reakci. Mám vedle klasické višně, ale jelikož Ujfehértoi zraje společně s Érdi, tak jsem si ho pro jistotu pořídil znovu odjinud. S opylením Královny Érdi to moc neklaplo, ani Meteor nepomohl. Debrecéni Bötermö taky nic. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 117.13 (?), 17.5.2016 22:57

Kvůli těm višním z Maďarska jsem si kdysi pořídil i slovník. Proč jsme vlastně nepřijali české názvy? Bylo by snazší psát i říkat : Ujfehértojská hroznová višeň, Erdská úrodná, Debrecínská úrodná, Meteor raný. To samé platí o slivoních z Čačaku. Jak má laik vědět, že lepotica je krásná, najbolja nejlepší, rodná úrodná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 17.5.2016 23:04

Ty maďarské názvy jsou milé, začal jsem si v nich libovat.smiley Co se týče opylení Královny, tak by ještě mohly pomoci Sladkovišeň raná, Záhoračka, Favorit a Pándy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 117.13 (?), 17.5.2016 23:15

Favorit je nejlepším pojmenováním nejlepší maďarské višňové odrůdy. Sladkovišeň ranou a Záhoračku Libverda ještě před nedávnem prodávala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 17.5.2016 23:27

Iluze o záměně si nedělám. Záhoračku stoprocentně poznám. Už teď se mi ty její listy moc nezdají. Hlavní budou plody, ty jsou nezaměnitelné. Snad už příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ppgarden - (7) - 115.102 (?), 18.5.2016 8:13

Zdravím, popíšu moji zkušenost s Hortensií. Dlouhodobě pár plodů i když jsou v okolí třešně, hned vedle višeň. Mám vypozorováno, že pro včely není atraktivní. Prostě strom "nebzučí". 

Až letos poprvé plná včel. Ale nevím, jestli to nebylo tím, že ostatní třešně zmrzly a polorozkvetlá Hortensie mráz přečkala vcelku bez újmy.

Na hodnocení je jěště brzy, ale už jsem pokukoval a zdá se mi, že to bude letos o hodně lepší jak v předchozích letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 18.5.2016 9:51

Zajímavé. Tady už je rozhodnuto. I při tak velkém množství květů se zvětšuje naprosté minimum plodů. Musíte je tam pracně hledat. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 20.6.2017 17:38

Kvalitní fotku této naprosté višňové lahůdky (pokud je řádně vyzrálá a sladká), má výše ve vlákně Honzik. 

Královna Hortenzie
Královna Hortenzie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 9.6.2018 14:55

Královna Hortenzie to je teda věc. Pro mě špičková, sladce pikantně višňová chuť. Kam se hrabou i třešně na takovou pochoutku. Bohužel strom roste velmi silně, ale plodů je vždy tak dvacet. Obrovská škoda. Jinak fakt vynikající chuťovka, momentálně zralá. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika