Kordie vs. Těchlovan



host - 37.48 (?) 
5.2.2020 18:24, zobrazeno: 2038x

Dobrý den,

prosím o radu. Která třešeň poroste víc? Kordie na coltu, nebo Těchlovan na ptáčnici? Více dlouhověký bude asi Těchlovan že?

Půda nic moc cca od 80cm úlomky skály - rovina (310 metrů nad mořem).

Moc děkuji za případné rady.

Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 6.2.2020 9:20

Těžko říci. Já mám obě na jednom stromku a Kordia toho Těchlovana zřetelně přerůstá. Na coltu je zase růst o trochu slabší. Velký rozdíl asi nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 227.164 (?), 6.2.2020 11:04

Také si myslím, že tam nebude tak velký rozdíl. Já to tu mám obráceně - Kordii na ptačce a Těchlovan na Coltu. Kordia roste dost bujně, Těchlovan je mladší, tak zatím nehodnotím. Sousedka má starší (více jak 30 let) Kordii a ta zas tak moc bujně neroste. Bohužel nezná podnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.48 (?), 8.2.2020 13:58

Děkuji mnohokrát za odpovědi.

Kordii znám a je to sázka na jistotu. je výborná Pro Těchlovana hovoří jeho vzrůst a možnost použít ptačku jako nejpřirozenější a nejzdravější podnož, která dovoluje se stromu dožít nejdelšího věku. Nemohli byste mi prosím ještě poradit, která z těchto odrůd je zdravější (klejotok apod)? 

Ještě jednou děkuji

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika