Kordia je nepřekonaná



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?) 
9.6.2011 17:22, zobrazeno: 101815x

Znáte náš lepší vývozní ovocnářský artikl, než je tahle třešeň? Tahle odrůda se dokázala prosadit, a nejenom u nás. Nemám přehled o současných odrůdách třešní, ale přiznám se, že jsem za ty roky lepší třešně nejedl. Spousta chrupek je velice kvalitních, leckdy i větších a sladších, ale Kordia podle mě zůstane stejně jednička pro svoji pevnou konzistenci a specifickou příchuť. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.235 (?), 9.6.2011 19:05

Mám Kordii a souhlasím s Vaším hodnocením.Vyzkoušel jsem Rychlici, tu mně vždy zlikvidují ptáci, kdysi vychvalovanou Napoleonovu chrupku také mám, ale Kordii se nevyrovná.Snad lze ke Kordii přiřadit ranější Burlat, která vyplní jídelníček před chrupkou Kordia, kterou zavařuji.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 141.140 (?), 9.6.2011 23:48
Ahoj Petře! Hovoríš mi zo srdca. Mám Kordiu (Těchlovická 2) na vtáčnici už 12. rokom. Vďaka Hedelfingenskej navrúbľovanej do koruny má v tomto roku rekordnú úrodu. Pochopitelne vďaka zaťaženiu plodmi má teraz menšie prírastky. Bez zbytočných postrekov proti vrtuli, dierkovitosti listov a bohviečomu ešte inému má kvalitné zdravé veľké plody aj listy a bez jedinej kvapky glejotoku napriek pravidelnému rezu. Mám ju nafotenú v kvete, pošlem foto aj s čerešňami. Jediný problém mám s vtákmi, ktorí skoro ráno, keď sa zobudia, s nami súperia, kto skôr čerešne oberie. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 10.6.2011 5:48

Měl jsem tuto odrůdu asi pět let. Rostla velmi bujně a již druhým rokem měla pár plodů. Pátým rokem už to byl strom jako "kráva", nádherně zakvetla ale plodů bylo opět jen pár, zda to bylo počasím nebo opylením (v době výsadby mé první třešně jsem o nutnosti opylovače nevěděl) již nedokážu říci. Teď je na jejím místě réva s jahodami a já zakoupil Sambu na G5, kterou jsem prozatím zasadil do kontejneru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 10.6.2011 5:56

Měl jsem ji několik let, strom velký, kvetla, ale plodů minimálně. Vykácena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 10.6.2011 11:08

Řekl bych, že kříženec Kordie Těchlovan mateřskou odrůdu překonává - velikostí plodů i menšími nároky na prostředí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 10.6.2011 12:17

Souhlas, dokonce bych si troufl říci, že i chuťově, ale to je názor pouze subjektivní. Těchlovan je opravdu povedená třešnička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 10.6.2011 16:17

Kordie má sice mnoho kladů. Ale i mnoho záporů. Patří k nejnáchylnějším k mrazu v květu i před květem. Květy mohou vymrznout i v pupenech. U nás Kordie loni nebyly a letos jsou taky v háji. 

Výhody Kordie jsou zřejmé - chuť, habitus ideální na vřeteno, málo praskají.  Na stromě vydží dlouho i přezrálé, takže lze dobu sklizně natáhnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 10.6.2011 17:47

Přesně tak. To je obrovská výhoda u třešně, že praská minimálně za deštivého počasí. V tom Kordia taky vyniká. To, že někomu nerodí z důvodů vymrznutí je mi líto, nějaké zápory mít musí. Těchlovan jsem jedl dvakrát, výborná chuť, obrovské plody, nějaké ty pěstitelské klady určitě taky má, ale Kordia to není. Jak říkám, sladké, kvalitní velké chrupky, ale Kordia je prostě Kordia. To samé Hedelfingenská nebo třeba Schneiderova. Jsou super, ale Kordii se nevyrovnají. V Německu ji používají na kompoty a je o ní každý rok velký zájem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 10.6.2011 17:58

Když už jsme u toho praskání plodů. Vemte si takový Burlat. Výborná ranná polochrupka. V tomhle období určitě super obohacení sortimentu, ale co z ní zůstane po dešti? Horší odrůdu na praskání a hnití po dešti neznám. Ta by vynikla jedině při pěstování pod střechou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika