Kordia je nepřekonaná



Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?)
14.7.2011 11:06

A štěpujete prve P-HL-A na ptáčnici a pak ušlechtilou odrůdu, nebo nejdřív ušlechtilou na P-HL-A a pak celé na ptáčnici? Jakou délku "vložky" používáte? Kde jste sehnal P-HL-A? Koupí stromku a odstraněním ušlechtilé části? Díky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
            
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 14.7.2011 11:06

A štěpujete prve P-HL-A na ptáčnici a pak ušlechtilou odrůdu, nebo nejdřív ušlechtilou na P-HL-A a pak celé na ptáčnici? Jakou délku "vložky" používáte? Kde jste sehnal P-HL-A? Koupí stromku a odstraněním ušlechtilé části? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.6 (?), 14.7.2011 13:46

Ta druhá verze je, podle mého, stěží naštěpovatelná. Předpokládala by štěpování 2letým dřevem a tam výsledky nebývají dobré.
  Říká se, že čím delší je vložka, tím větší je tlumící účinek. S P-HL-A zkušenosti nemám. Zkoušel jsem před lety mezištěpování třešní na ptáčnici vložkou z Morely pozdní, ale příliš se to neosvědčilo. Klejotok a vylamování korunky v místě srůstu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 14.7.2011 23:19

Všechny takto naštěpované stromky jsem koupil v ovocné školce Fikar v Hořicích v Podkrkonoší. Když jsem totiž před asi 8 lety sháněl podnož P-HL-A, bylo to beznadějné. V této době jsem se přeptával i ve zmíněné školce. V té době tam měli některé odrůdy naštěpované přímo na podnoži P-HL-A, ale majitel mi řekl, že vzhledem k dlouhotrvajícímu suchu v tomto roce a také s horší afinitou některých odrůd s touto podnoží, nebudou moci takovéto výpěstky prodávat.

Zároveń mi řekl, že na příští rok už budou mít řešení. A skutečně, asi od roku 2OO4 mají v nabídce odrůdy třešní a višní v uvedené kombinaci a od této doby jsem je tam kupoval. Na ptáčnici naroubují P-HL-A a teprve následně ušlechtilou odrůdu. Délka mezikmene P-HL-A je odhadem asi 5O cm, musel bych to změřit.

Jinak si myslím, že dnes už by se daly podnože řady P-HL koupit ve výzkumáku v Holovousích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 245.240 (?), 2.7.2014 13:50

Kordia je možná nepřekonaná, ale při deštivém počasí také praská, takže není tak zcela odolná, jak se uvádí. Místy ještě mnohem víc, než je vidět na fotkách.

Kordia
Kordia
Kordia
Kordia
Kordia
Kordia
Kordia
Kordia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 2.7.2014 21:49

Kordii jsem měl letos bohatě kvetoucí, leč plodů už tolik nebylo, ale jsem opět spokojen.Do krtčí díry se pod ní vlezlo před zráním kolem 40 litrů závlahy a i v tom suchu kvalita plodů nezradila.Je už sklizena a dnešní deštivé počasí a popraskané plody vadí nahoře snad jen špačkům.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 190.182 (?), 14.3.2016 20:07

Myslíte si, že Kordiu opelí Lapins alebo Summit? Mám na záhrade aj zopár višní (Érdi botermo, Debreceni botermo, Skorý meteor a aj "bez mena")

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.40 (?), 31.3.2018 14:29

Tiež by ma zaujímalo, či Kordiu opelí čerešna Lapins? pripadne Višna Morela neskorá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 31.3.2018 16:47

Mě tedy zajímá jen to, jestli třešeň má či nemá plody. Kdo a co ji opylilo, je celkem fuk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.40 (?), 31.3.2018 19:15

Súhlasim, avšak na záhrade mam len čerešnu Lapins, a o Kordii uvažujem. Preto je pre mna doležité, či sa pre Kordiu rozhodnúť, a ak áno, prípadne akého opeľovača pre Kordiu si zadovážiť / alebo v buducnosti navrúbľovať.

Naokolo čerešnu nikto nepestuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.13 (?), 25.4.2016 0:00

Tak jsem se nechala zlákat a zkontaktovala školku Fikar v Hořicích. Žádné mezištěpení už nedělají. Vnutili mi ptáčnici a místo samosprašné Sweet Early poslali Burlat:(s tím, že je to také samosprašná třešeň. A to jsem chtěla třešeň místo součesné, která nám v dešti praská a trpí monilií jak květů, tak plodů. Navíc, jak jsem zjistila, Burlat dělá v místě roubu tlustší kmeny než podnož:(.(- což mi vadí. Na monilii je Burlat citlivý a v deši praská. Strom je na vyhození, nebo přeroubování. 

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika