Jakou odrůdu třešně



Stránky: 1,  2   
host - 103.6 (?) 
2.2.2017 12:27, zobrazeno: 9932x

Prosím mám dotaz zda by mi někdo neporadil nějakou dobrou odrůdu třešně do lokality Vyškovsko. Chtěl bych nějakou podobnou jako bývaly srdcovky.

Díky Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.2.2017 12:45

Srdcovky se prodávají pořád.  Dnes se tak říká skorým třešním s měkší dužinou. Soudím, že Vy si pod tím pojmem představujete jiné třešně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 211.155 (?), 2.2.2017 14:29

Já jsem si před 4 roky pořídil Burlat na coltu, strom má už 4 mety a třešni jsem ani neviděl, vlastně viděl, 5 kusů.Asi to nebyla dobrá volba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.31 (?), 2.2.2017 14:58

ja mam burlat na vtacnici tusim treti rok ale ten to veru dava rastie ako z vody prirastky asi dvojmetrove ceresne este neboli ziadne tak uvidime udajne je to chutna odroda a hlavne ranna, viktor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.127 (?), 2.2.2017 16:37

Burlat není samosprašný, pokud nemáte blízko opylovače, není divu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 211.155 (?), 2.2.2017 17:16

Tak konkrétně já jinou třešni nemám, ale hned za plotem má soused 2 třešně a 2 višně, tak by si ty včelky snad mohly vybrat, přitom ten soused něco málo na třešních má, ale na těch višních i když jsou každý rok obalené květy má taky prd.Bydlím ve městě a tak mi to připadá, že včely nejsou, nebo jsou ale daleko, protože když je krásný den tak všely jsou a když je slunce jen chvíli tak je včelka sem, tam.Jako kdyby to měly daleko a při méně příhodném počasí sem zkrátka nedoletí.Před 20 roky byly stromy obsypané, jen to hučelo, to se dnes už nevidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 13.243 (?), 2.2.2017 21:33

Ranná a chuťově dobrá je Karešova. Je to srdcovka. Bohužel má bujný růst a naroubována na ptáčnici má rozměry velikého dubu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.127 (?), 3.2.2017 16:10

Taky záleží, jestli sousedovy třešně kvetou ve stejnou dobu. Přikládám tabulku vhodných opylovačů, ale jsou tam jen zahraniční odrůdy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.241 (?), 3.2.2017 13:27

Na zahradě máme dvě třešně obě jako zákrsek gisela 5 - summit skvělá, 4 roky stará již druhý rok měla plody, loni jsme ještě dokoupili pozdější kordii, je všude vychvalovaná tak uvidíme, jak se osvědčí. Ochutnali jsme koupené konec srpna třešně temně rudá téměř černá barva, chuť skvělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.242 (?), 7.2.2017 15:48

Protože jsem závislý na třešních, tak jsem zasadil 5 stromků. Stromky jsem vybíral tak, abych pokryl od 2-7 třešňový týden. První týden jsem vynechal pač recenze na Rivan jsou nic moc. Zasazeno:

2011Karešovka, Kordie,Regina, Burlat(poslední stromek s uschlou korunkou) ale já prostě Burlat chtěl tak jsem vyjednal alespoň slevu. Karešovka v roce 2012 1/2zmrzla a v roce 2013 šla ven. 2013 Zasazena Nová Karešovka. 2014 Zasazena Napoleonova.

Osobní poznatky na mých všech nových třešní jsou víceméně stejné jak přes kopírák:

Příklad na Kordii: 2012- 5květů- žádné plody. 2013 vícero květů - pár plodů, ale všechny opadaly. 2014 ochutnávka 5ti plodů. 2015 plná mísa plodů. 2016 : 3 přepravky třešní + další shnili na stromě. Prvních 5 plodů chutná jinak než pěkná úroda následující rok.

Já preferuji kyselejší chuť, takže moje recenze bude zaujata k kyselejším plodům.

Kordie, chuťově výborná lehce kyselá chuť sklízet začnu jakmile se začne červenat, když je barvou do černá je už poměrně sladká a červivá

Regina, 2015 velmi dobré první plody. 2016 chuťově nic moc, nevím proč. Ale hlavně 80% plodů červivých! letos zkusím žluté lepivé tabulky. Postřik na plody na mé zahradě ne-existuje. Pokud se mi nepodaří červivost omezit tak půjde bohužel ven. Červíci my nevadí klidně je sním(jako bonus protein) problém je nahnilá třešeň. Burlat. Joooo

Burlat...první třešně na zahrádce peru se o ně s kosákama takže musím trhat cokoliv je červené, ale to nevadí chutnají prostě lahodně. 

Karešovka - 2016 první 4 plody - mno takové zatím nic moc protože to byly první plody. Uvidím co v roce 2018.

Napoleonova - na tu jsem zvědavý žluto/červené plody. když je žlutá tak pěkně křupe ani sladká ani kyselá - u TV je to „mor“ horší jak brambůrky. To je vše teorie pač přesně takový-hle strom roste v parku a vychází to na Napoleonovu tak doufám, že to bude ona...

Uvidíme jak budou fungovat žluté lepivé tabulky na červivost které trpí třešně kolem 6 týdnu a kolem 7 je to samá nahnila třešeň s červem.

Co jsem podcenil je 4tý třešňový týden, který nebyl v zahradnictví k sehnání. plánuji tady zasadit letos asi granát. Do 5ti let udělám čistku a 2 až 3 stromy půjdou pryč. pač jsem je sázel blíže k sobě a počítal s tím, že si budu vybírat, který my více chutná a mezitím se pokusím naroubovat alespoň jednu větvičku abych měl 100% jistotu opylení. Doporučuji tedy sázet 2 třešně, které se mezi sebou opilují, popřípadě více a pak, některé vykopat. 4/5 let čekat a zjistit, že v okolí není opylovač, nebo, že my nechutná. To raději obětuji 150kč a koupím stromek navíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika