Jaká je to choroba?



kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?)
16.6.2018 0:52

Děkuju Lído, to jste mne potěšila a zároveň jsem se tak trochu zděsila. Termín "moniliový" jsem si jako neznalec přisadila na nemoc třešně jako takové, tj. plody i větve. I když Walter to napsal jasně, ale rozumím tomu až teď po vašem příspěvku. Takže jsem dneska sklízela úrodu stříháním větví se zasaženými plody. Stromy jsou dost vysoké, tak jsem to brala jako příležitost snížit výšku. Ale naštěstí jsem stihla jen část, takže teď budu postupovat víc uvážlivě. I když jste tu byla už včera, já jsem netušila, že tady bude tak zásadní rada. A doufám, že to stromy přežijou. A já taky. frown

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 14.6.2018 0:26, zobrazeno: 3356x

O jakou chorobu třešně se prosím jedná?

cca před týdnem
cca před týdnem
před čtyřmi dny
před čtyřmi dny
ještě jedna fotka před čtyřmi dny
ještě jedna fotka před čtyřmi dny
brouk, který může být původce
brouk, který může být původce
ještě jeden obrázek brouka
ještě jeden obrázek brouka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.103 (?), 14.6.2018 1:57

plody třešní napadené houbovou chorobou moniliózou. V poslední době běžná, nejčastěji se rozšiřující mumifikovanými zbytky plodů i jiných peckovin z předchozího roku, vysokou vlhkostí a velkou násadou plodů. To, co nazýváte broukem, je ploštice. Walter 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 14.6.2018 13:48

Myslela jsem si to, poctivě jsem před vložením příspěvku na netu hledala, ale díky za potvrzení. Četla jsem totiž i názory, že aby to byla monilioza, tak musí být celá větev napadená. A to pokaždé není. Takže jak to postupuje, tak budou ty větve napadené všechny. Příští rok už budu vědět a o to mi šlo. Ještě jednou díky!yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.181 (?), 14.6.2018 23:27

Kopretinko, on je moniliový úžeh (zasažené větve, listy zvadnou a zhnědnou -hlavně meruňky, ale i jiné peckoviny) a pak je monilióza plodů (jen plíseň na plodech, není ve větvích). Takže větve zasažené nemáte, nebojte.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 16.6.2018 0:52

Děkuju Lído, to jste mne potěšila a zároveň jsem se tak trochu zděsila. Termín "moniliový" jsem si jako neznalec přisadila na nemoc třešně jako takové, tj. plody i větve. I když Walter to napsal jasně, ale rozumím tomu až teď po vašem příspěvku. Takže jsem dneska sklízela úrodu stříháním větví se zasaženými plody. Stromy jsou dost vysoké, tak jsem to brala jako příležitost snížit výšku. Ale naštěstí jsem stihla jen část, takže teď budu postupovat víc uvážlivě. I když jste tu byla už včera, já jsem netušila, že tady bude tak zásadní rada. A doufám, že to stromy přežijou. A já taky. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.181 (?), 16.6.2018 12:52

Stromy to přežijí. Běžně, pokud chcete u třešní snížit korunu, se při sklizni sklízelí celé větve i s plody, je to pro třešeň vhodná doba řezu.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.181 (?), 16.6.2018 12:54

... sklízejí...         L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 17.6.2018 12:38

Tak to jsem moc ráda. Dost jsem tady i porůznu četla, že se má sesadit postupně. Ale občas i že někdo třešeň razantně sestříhal a obrazila. Dokonce ji v jednom případě sestříhali v podstatě jen na pahýl a teď mají krásnou zdravou třešeň. Bezva, že jste mi to potvrdila, moc děkuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika