Grace Star



host - 226.194 (?)
20.3.2013 18:49

dobrý den, myslím, že v předchozích dvou příspěvcích je to uvedeno.

Juraj Kafka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 226.194 (?), 20.3.2013 18:49

dobrý den, myslím, že v předchozích dvou příspěvcích je to uvedeno.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.233 (?), 30.3.2013 19:33

Zakouplli jsme nyní prostokořenou Grace Star, bez jakéhokoliv rozvětvení, výška cca 1.3 m. Až doma jsme z cedulky vyčetli, že je na podnoži ptáčnice (uvedeno P.avinum). Je vůbec možné třešeň na takovéto podnoži udržet v menším růstu (máme malou zahradu) a nebo máme raději shánět třešeň na jiné podnoži? Pokud si stromek ponecháme, kdy a v jaké výšce bychom ho měli zakrátit, aby se vytvořila korunka? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.37 (?), 10.5.2013 19:34

Dobrý den, prosím,jaké máte zkušenosti s opylením této odrůdy? Pár odrůd třešní mám, s těmi jsem spokojená, ale chvíli porovnávám Grace Star na G5 a Sylvii na G5,obě vysazené 2010,obě kvetou od 2011 a obě jsou prý samosprašné.I když jsem letos běhala se štětečkem se stromu na strom jako divná osoba, Sylvie mi pokaždé dělá radost, ovšem Grace Star má květy na asi 2cm stopkách a po odkvětu opět zůstaly dvě třešně.Chápu, že je stromek mladý a nemůžu čekat nějakou ukázku plodů, ale přijde mi divná ta délka stopky a neplodnost.Děkuji, Květa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.99 (?), 13.6.2013 10:26

Dobrý den, také bych si ctěl příští rok pořídit třešeň.

Uvažuji o Grace Star, jen by mě zajímalo jestli tahle třešeň mívá v době zrání červíky? Píšou že zraje v polovině června, máte ji někdo?

Nebo raději koupit dřívější Sweet Early?

Děkuji Zdenek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 13.6.2013 14:35

Uvádí se, že Grace Star zraje až 12 - 14 dní po odrůdě Burlat, takže v době zrání je velká pravděpodobnost, že "červíky" už mít bude.

Jestli Vám jde pouze o ty červíky, tak spíš zvolte Sweet Early, která zraje před Burlatem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 13.6.2013 14:49

Pokud by mi šlo o červíky, volil bych naopak pozdnější odrůdywink,zrající po Burlatu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.99 (?), 13.6.2013 15:32

O "červíky" mi jde. Pokud Grace Star zraje teď tak by je mít ještě nemusel, někde jsem četl že zraje v polovině června a nyní ještě třešně červivé nejsou. Na zahradě mám třetím rokem zasazenej Burlat na Coltu a letošní první úroda totálně popraskala.Jistě k tomu přispělo i počasí. Tak nevím jestli do nové zahrady pořídit zase burlat, nebo nový Grace Star, Sweet Early.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.101 (?), 13.6.2013 17:07

Odrůd mám na zahradě víc, ale tahle mě zklamala svou neplodností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 159.139 (?), 13.6.2013 20:22

Letos je ta vegetace díky počasí trochu "rozhozená", takže ty termínové údaje nebrat doslova. Burlat bývá, co se červíků týče, tak na hraně - když se brzy sklidí je bez, když se to tam o trochu déle ponechá, objeví se. Samozřejmě to záleží na poloze, ročníku a dalších faktorech. A co zkusit třeba klasickou Kaštánku? Červíkům většinou uteče, odolnější k praskání, chuťově výborná.

rosti&slavik: Masa není nikdy dost smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 13.6.2013 23:11

Čím rannější třešeň vsadíte, tím budete méně sklízet, protože vás předběhnou ptáci. Já z vřetene Burlatu toho sklízím málo. Jakmile plod trochu zčervená, vnitřní polovina je pryč. To se právě teď začíná dít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika