Doporucte prosim 4 druhy ceresni



Fero femat - (2) - 45.30 (?)
28.10.2017 20:59

Dobry den.

Doporučte prosim odrodu vhodnu zbierat striasačom, chcem vysadit 5-6 čeresni a oberať sa take množstvo neda, najlepšie njaku neskoru.

Dakujem Fero

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 6.58 (?), 26.10.2017 19:00

Môžete prosím porovnať podpníky colt a vtáčnicu? Vyžaduje colt o dosť viac živín a o dosť lepšiu pôdu ako vtáčnica? Ako je to s odolnosťou voči mrazu? Vtáčnica by mala byť veľmi odolná voči mrazu, u podpníka colt sa to uvádza tiež - je jeho odolnosť porovnateľná s vtáčnicou? Má niekto praktickú skúsenosť s oboma podpníkmi? Vopred ďakujem za postrehy. Rozhodujem sa medzi týmito podpníkmi. Ak by colt bol rovnako nenáročný ako vtáčnica, asi by som šiel do neho, ale mám obavy, že tomu tak nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 26.10.2017 19:47

vandu mam na colte rastie krasne a zdravo ani tohtorocna zima jej neublizila a ze bola kruta:))rastie velmi pekne, venda zase nerastie nejako bujne neviem porovnat povedzme s podpnikom vtacnica:)na okraj katalin na mahalebke mi tiez rastie slabsie, ale čo dokazal burlat na vtacnici neskutocne co ten daval, myslim prirastky:))este mam kordiu a germesdorfi na vtacnici tohto roku som ockoval na jednu ceresnu vsetky okrem burlatu, mam slabost pre ceresne ako stromy vseobecne lenze zahrada je tiez obmedzena a naco tolko ceresni si uvedomujem az teraz, burlat by bolo asi tazko s niecim kombinovat snad karesova ci kastanka rastu podobne silno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.10.2017 9:49

Vyžaduje colt o dosť viac živín a o dosť lepšiu pôdu ako vtáčnica? Ako je to s odolnosťou voči mrazu?

Nároky na živiny potažmo na půdu jsou dány především ovocným druhem, méně podnoží. Mám broskvoň na myrobalánu, má stejné nároky jako broskvoně ('v jílu odum, írá, s vápnem trpí chlorozou, atd), zatímco slivoně na stejné podnoži snesou všechno.
   Colt je dobrá podnož, roste o něco slaběji a dobře se množí vegetativně. Ale třešeň bude vždycky třešeň. Problémem třešní nebývá nedostatek živin, nýbrž utužená půda, vysoko spodní voda, zamokření. Proto se třešním daří víc na svazích, na mezích, u příkopů, v lehčích půdách, kde zamokření, asfyxie a klejotok tolik nehrozí. Na podmáčené louce mezi blatouchy třešeň neporoste, ať použijeme jakoukoli podnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Fero femat - (2) - 45.30 (?), 28.10.2017 20:59

Dobry den.

Doporučte prosim odrodu vhodnu zbierat striasačom, chcem vysadit 5-6 čeresni a oberať sa take množstvo neda, najlepšie njaku neskoru.

Dakujem Fero

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.40 (?), 30.10.2017 14:53

Pán Vysloužil, 

pôdu máme presne takú akú ste opísali: ílovitú, zamokrenú, uľahnutú. V tejto pôde (u svokry) rastú 3 staré čerešne na vtáčnici. Veľké, mohutné stromy. Zvažujem, že si na svojom pozemku v rovnakej lokalite, s rovnakou zlou kvalitou pôdy tiež vysadím čerešňu. Premýšľam, či by čerešňa na podpníku colt zvládla prežiť v týchto podmienkach, alebo mám ísť radšej overenou cestou vtáčnice. Na svojom pozemku mám už vysadenú Kordiu na vtáčnici (od bývalého majiteľa pozemku), 3-ročný stromček, za rok mal asi 20 cm prírastok, zrejme tiež bojuje s tými podmienkami, ale zatiaľ žije. Ako odborne bol ten strom posadený, to neviem. Takže na základe týchto príkladov usudzujem že čerešňa na vtáčnici má šancu uspieť v našej lokalite, ale či by uspela aj na colte, to je otázka. Podľa Vami prezentovanej teórie o nižšom význame podpníkov by ten colt šancu mal... možno skúsim vysadiť nejakého opeľovača Kordie na colte a uvidím, či sa tej čerešni bude dariť. Asi to chce vyskúšať a ak nič z toho nebude, tak potom už len vtáčnica. Ďakujem za názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.244 (?), 30.10.2017 20:35

za vyskúšanie nič nedáte. ja som sadil na colte aj na mahalebke a neuspel som. až vtáčnici sa mierne dari ale je to fakt že slabota, ale rastie aspoň trochu. písal som to vyššie do jamy dajte kvalitnú zeminu kúpenu z obchodu alebo vlastný kompost (humus) nie tú ťažku hlinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.40 (?), 31.10.2017 9:28

Mahalebka má rada skôr zásaditejšie pôdy (aspoň tak som sa dočítal), takže u mňa veľmi neprichádza do úvahy. Sadenie nemám v úmysle nejak odfláknuť. Vyskúšam ten colt. Ďakujem za rady.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 1.11.2017 13:50

na jar pôjdem sadiť pár čerešní na vtáčnici. rivan, kaštánka, summit (sumgita), lapins... mal som v pláne to nasadiť bližšie k domu na "chránené miesto". napadlo ma, že by som to ale dal na koniec záhrady a vytvoril "štít" a ochránil tým ostatné stromy. predpokladám, že čerešne budú veľké, aj súčasná je dosť veľká a jablone, keby tam dám na A2, tak nebudú také. u nás kvitnú čerešne dosť neskôr ako inde a jarné mrazy sú rovnaké ako v inej časti krajiny. ide mi skôr o chladný vietor, či to bude tak výrazne škodiť, že bude lepšie to dať na chránenú polohu alebo to možem sadiť takto? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 7.11.2017 11:34

prosím vás, pôjdem dnes zasadiť čerešňu (lapins na vtáčnici) a neviem sa rozhodnúť, kam ju umiestniť. buď bližšie pri dome, kde je viac chránená a vietor tam nefúka veľmi alebo do inej časti záhrady, ktorá je "chránená" lipou, ale predsa len je tam silnejší vietor? to "veternejšie" miesto je suchšie a slnečnejšie a čerešne (na jar pribudnú ďalšie) by trochu chránili ostatné stromy, lebo tam mám všetko zasadené, ale zase nechcem ab živorili. aké máte skústenosti?

lapins_korene
lapins_korene
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika