Dierkovitost listov na čerešni



Peter123 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 113.132 (?) 
1.5.2018 19:58, zobrazeno: 2461x
Spozoroval som silnu dierkovitosť listov. Postriekal som ju proti dierkovitosti ale neviem čito postupuje alebo sa to rozširuje.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 61.105 (?), 1.5.2018 20:15

Ty dírky jsou zřejmě vykousané. Čím jste to postříkal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 186.22 (?), 1.5.2018 20:19

Postřik proti dírkovitosti... laugh

Předpokládám, že jste použil např. Mospilan, páč je to ožraný od housenek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.177 (?), 1.5.2018 20:33
To čo Ste spozorovali nie je žiadna dierkovitosť (klasterosporióza). Tá má istú genézu a časovú súslednosť symptómov, dierky v listoch vznikajú až neskôr, nie ako prvý prejav (viď foto). Navyše pri tomto počasí by to bol malý zázrak aby sa teraz objavila. Máte to trochu obžrané (možno šupináčikmi, nosánikmi alebo húsenicami). Postrek čo Ste dali je zbytočným plytvaním peňazí, času a námahy. Nevraviac o nezmyselnom zamorovaní prostredia chemikáliami. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Peter123 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 113.132 (?), 2.5.2018 22:33
Vdaka za reakcie... všimol som si ze nejaky chrobak ich okusoval... ten isty bol aj na marhuli... nasiel som ho aj na jabloni... no všimol som si na hruške clappova že zo spodu listov je taka akoby lepkava vrstva priesvitnej farby v nej su akoby take žlte neviem asi ako vajička škoda ze som neurobil foto sle predovšetkym ručne som to odstranil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika