Čerešna Rivan



pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?)
4.4.2016 18:43

Po zkušenostech které mám s RIVAN bych přerouboval oba dva stromky. Sotva se nám plody začaly začervenávat už na ně vletělo ptactvo v čele s kosáky. Nebylo je možné odehnat za žádnou cenu. Pokud ano, tak jenom na chvilku a pak se hned vrátili. Z celé úrody již vzrostlého stromu nám zůstalo třešní tak do čepice a to ještě s poškozením od zobáků.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 205.220 (?), 3.4.2016 22:39, zobrazeno: 4795x

Dobrý deň. Dnes som nasadil dve čerešne vedľa seba odrody Rivan. Môže sa stať niečo také v budúcnosti, že sa nedočkám plodov? Alebo, aké by mohla mať táto situácia následky. Ďakujem za odpoveď. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 4.4.2016 10:53

Sázet dvě stejné třešně vedle sebe je nerozumné.
1. Vzájemně se neopylí
2. Jedná se o nejranější odrůdu vhodnou jen na přímý konzum. Až poporostou, nestihnete sníst plody ani z jedné.
   Řešením je přeroubovat včas jeden ze stromků jinou pozdnější odrůdou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.220 (?), 4.4.2016 16:02

Ďakujem za odpoveď, takže nie je vhodná ani na pálenie? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pavel... - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 19.114 (?), 4.4.2016 18:43

Po zkušenostech které mám s RIVAN bych přerouboval oba dva stromky. Sotva se nám plody začaly začervenávat už na ně vletělo ptactvo v čele s kosáky. Nebylo je možné odehnat za žádnou cenu. Pokud ano, tak jenom na chvilku a pak se hned vrátili. Z celé úrody již vzrostlého stromu nám zůstalo třešní tak do čepice a to ještě s poškozením od zobáků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 4.4.2016 22:55

Vypálit lze samozřejmě cokoli, ale Rivan je vhodná nejméně.
1. obsahuje málo cukru
2. plody jsou malé
3 chybí výraznější třešňové aroma.
Jedinou předností odrůdy je její ranost. A tu v destilátu neoceníte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 205.220 (?), 5.4.2016 0:31

ďakujem za odpoveď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 101.27 (?), 5.4.2016 5:43

Ja mám Rivan na Gisela 5 už pekných pár rokov. Pôvodne som chcel Van ale v škôlke to pravdepodobne poplietli. Ale som za to celkom vďačný. Plody sú skoré takže nie sú napadnuté vrtivkou ale sú to celkom atraktívne a veľké plody. Susedia ich každoročne obdivujú a ani chuť nie je zlá. Ale je pravda že na neskoré nemajú a aj toho cukru je tam menej, takže na pálenku určite nie su. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.10 (?), 31.5.2016 16:36

Praskají vám třešně od špičky? Mám Rivan na ptáčnici a většina třešní (z těch, co uchráním před kosama) praská. Dříve jsem to přikládal deštivému počasí. Letos je ale ekstrémní sucho, zem praská a nepršelo tu už 3 týdny. Máte stejný problém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika